شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1398/06/13 شناسه خبر: 1518513
نویسنده البرزی مطرح کرد:

معیشت هنرمندان، متن "نویسندگی" در البرز را به حاشیه برد/ مسئولین داعیه دار فرهنگ، چند ساعت در روز کتاب می خوانند؟

معیشت هنرمندان، متن "نویسندگی" در البرز را به حاشیه برد/ مسئولین داعیه دار فرهنگ، چند ساعت در روز کتاب می خوانند؟
مریم جلالی مهمترین مشکل نویسندگان استان را دغدغه معیشت دانست و افزود: نبود فکر آسوده و آرامش خاطر، سبب می‌ شود اهالی قلم کمتر برای مطالعه و خلق اثر زمان بگذارند و دغدغه فروش آثار داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک فراخوان جشنواره کتاب سال استان البرز اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در سطح استان اطلاع رسانی شد که در نهایت ۱۴ نویسنده با ارسال ۱۷ اثر در این جشنواره شرکت کردند.

یک نویسنده البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" درباره این موضوع گفت: افزایش سواد بومی جامعه، انتقال معلومات ارزشمند، قدمت، اثرگذاری عمیق و انتقال دانش و فرهنگ تمدن بشری در طول قرن ها کتاب را به مهمترین رسانه تبدیل ساخته است.

مریم جلالی با بیان اینکه کتاب در بالا بردن سطح علمی معلومات افراد در جامعه فواید بسیاری دارد اما همچنان سهم اندکی در سبد خانوار دارد، ادامه داد: در البرز نویسندگان فعال زیادی وجود دارد و انجمن های ادبی بسیاری در استان برگزار می شود و شرکت 14 نویسنده البرزی در جایزه کتاب سال مهر تاییدی بر این ادعاست.

وی مهمترین مشکل نویسندگان استان را دغدغه معیشت دانست و افزود:" نبود فکر آسوده و آرامش خاطر، سبب می‌ شود اهالی قلم کمتر برای مطالعه و خلق اثر وقت بگذارند و دغدغه فروش آثار داشته باشند."

این نویسنده البرزی با تاکید بر اینکه حق التالیف ها پس از فروش کامل کتاب به دست نویسنده می رسد، تصریح کرد: نویسنده در استان باید برای فروش آثارش تلاش کند زیرا تا دستمزد کتابش به دستش نرسد نمی تواند کتاب بعدی خود را شروع کند.

جلالی ادامه داد: برگزاری دومین سال پیاپی جایزه کتاب سال در البرز اتفاق بزرگی است بنابراین امیدوارم مسئولان با برطرف نمودن مشکلات نویسندگان برگ زرین دیگری را در تاریخ نویسندگی استان رقم زنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین باید ابتدا خود کتابخوان باشند و کتاب در سبد خانوارشان باشد تا بتوانند روی مردم عادی تاثیر بگذارند و فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در استان ترویج دهند.

این هنرمند البرزی گفت: معرفی کتاب در اینترنت و شبکه های اجتماعی، کتابخوانی در ملاء عام، خرید و خواندن کتاب برای بچه ها از راه کارهای ساده اما کارآمدی هستند که توجه دیگران را نیز به کتابخوانی جلب می کند.

جلالی در پایان تاکید کرد: حتی اگر کتابخوان نیستید می توانید به دیگران به جای لباس، گل و ..."کتاب" هدیه دهید، صدقه دادن کتاب یا نذر کتاب نیز از راه های دیگر ترویج کتاب خوانی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1518513
ارسال نظر
نظرات