شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:35 منتشر شده در مورخ: 1398/06/13 شناسه خبر: 1518529
در گفت‌وگویی عنوان شد؛

امحاء ۷ تن برنج فاسد در تربت حیدریه

امحاء ۷ تن برنج فاسد در تربت حیدریه
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از امحا بیش از 7 تن برنج فاسد و همچنین کشف 39 میلیون ریال لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید جواد حسینی، سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: در پی بازرسی صورت گرفته از سوی بازرسان اداره غله و با همکاری کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، 7200 کیلوگرم برنج فاقد صلاحیت مصرف، کشف و پس از بررسی های لازم  عملیات امحاء آن انجام شد.

وی از برخورد قاطع با خطرآفرینان سلامت مردم بعنوان رسالت مهم مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه یاد کرد و افزود : با تعامل بین بخشی و همراهی سایر دستگاه های نظارتی، بحث نظارت بر اماکنی که مواد غذایی و محصولات مرتبط با سلامت مردم را عرضه می کنند را تشدید کرده ایم و در این مسیر با نهایت جدیت برخورد خواهیم کرد تا کالاهای آسیب رسان سلامت را از سطح عرضه جمع آوری کنیم.

کشف 39 میلیون ریال کالای آرایشی بهداشتی قاچاق در تربت حیدریه

حسینی گفت: در گشت مشترکی که به منظور بررسی الزامات عرضه محصولات آرایشی بهداشتی در سطح شهرستان بعمل آمد، کالاهای قاچاق و فاقد نشان اصالت به ارزش 39 میلیون ریال کشف و توسط مقامات قضایی جهت طی روند ضبط شد.

وی با هشدار به عرضه کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی نسبت به رعایت ملزومات استاندارد کالاها افزود: با نظارت مسمتر و دقیق تمام توان خود را بکار بسته ایم تا نسبت به عرضه اقلام قاچاق اقدامات مقابله ای را صورت دهیم و از شهروندان نیز تقاضا داریم تا در هنگام خرید محصولات آرایشی بهداشتی حتما نسبت به اصل بودن محصول و دارا بودن نشان اصالت اطمینان حاصل کنند.

حسینی اظهار داشت : طرح برچسب اصالت، طرحی برای مبارزه با قاچاق کالاهاست که توسط وزارت بهداشت اجرایی شده و به این معنی که پس از واردات کالا باید برچسب های زرد رنگی روی آنها نصب شود که با خراش دادن آن یک کد 16 رقمی نمایان می شود.

وی بیان داشت: با فرستادن این کد برای سازمان غذا و دارو (از طریق مراجعه به وب سایت سازمان غذا و دارو و یا شماره پیامک 20008822) می توان از اصالت آن و معتبر بودن تاریخ مصرف آن اطمینان حاصل کرد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در محدوده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان در جنوب خراسان رضوی ارایه خدمت می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1518529
ارسال نظر
نظرات