شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1398/06/14 شناسه خبر: 1518815
دیده بان حقوق بشر هشدار می دهد؛

کارگران آمریکایی در معرض خطر بیماری هستند/ نقض حقوق بشر در دل کشور مدعی آزادی بیان

کارگران آمریکایی در معرض خطر بیماری هستند/ نقض حقوق بشر در دل کشور مدعی آزادی بیان
سیاست های دولت ترامپ، شرایط خطرناک کارگران آمریکایی صنعت بسته بندی گوشت را وخیم تر می کند. تمام تجارت ها وظیفه دارند تا به حقوق بشر احترام گذاشته و از اینکه مرتکب نقض حقوق بشر نمی شوند اطمینان حاصل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ سازمان دیده بان حقوق بشر (hrw) طی گزارشی گفت که سیاست های دولت ترامپ، شرایط خطرناک کارگران بسته بندی گوشت در آمریکا را وخیم تر می کند.

این سازمان طی گزارش 100 صفحه ای با هشدار درباره میزان بالای صدمات جدی و بیماری مزمن بین کارگران در کارخانه های کشتار و پردازش جوجه، خوک و گاو نوشت: "وقتی می میریم و دفن می شویم،‌ استخوان های ما آسیب می بینند. حقوق کارگران آمریکایی بسته بندی گوشت و مرغ در معرض تهدید است."

دیده بان حقوق بشر با کارگرانی که آسیب ها یا بیماری های جدی مرتبط با شغل خود را شرح دادند، مصاحبه کرد و تقریبا تمام کارگران سرعت تولید را عامل خطرناک بودن کار خود عنوان کردند.

"مت مک کانل" عضو پژوهش در بخش تجارت و حقوق بشر و برنامه آمریکا در سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: "کارگران کارخانه های گوشت و مرغ آمریکا برای حفظ تولید تحت فشار شدید، خطر آسیب دیدگی و از کار افتادگی قرار دارند. دولت آمریکا با نشان دادن چراغ سبز به شرکت ها برای تسریع در تولیدات آنها، سلامت کارگران را به خطر انداخته است."

کشتار و پردازش حیوانات ذاتا کار دشواری است و صدها هزار زن و مرد که ذبح، تکه تکه کردن، بی استخوان کردن و بسته بندی گوشت آمریکایی را انجام می دهند از بالاترین میزان آسیب ها و بیماری های شغلی در کشور رنج می برند. اما دولت آمریکا در نظارت بر صنعت کشور ضعیف عمل می کند.

چندین دهه ناکامی دولت در تنظیم استانداردهای ایمنی و سلامت در محل کار می تواند شیوه هایی در صنعت تنظیم کند و حمایت از کارگران را بهبود بخشد.

دیده بان حقوق بشر با 49 کارگر فعلی و سابق کارخانه های کشتار و پردازش گوشت مرغ، خوک و گاو در چندین ایالت آمریکا، به همراه بیش از 50 رهبر جامعه و کارگر، نمایندگان اتحادیه های کارگری، وکلا، محققان دانشگاهی، کارشناسان ایمنی و سلامت کارگران و مقامات سابق دولت آمریکا مصاحبه کرد.

این سازمان همچنین منابع اطلاعاتی ثانویه از جمله؛ گزارش های سازمان های دولتی و بازرسان فدرال، مطالعات دولتی و دانشگاهی، داده های عمومی دولت و ادبیات پزشکی را بررسی کرد.

"ایگناسیو داوالوس" کارگر کارخانه گوشت خوک در نبراسکا گفت: "ما از خستگی مفرط به درد رسیده ایم. وقتی می میریم و دفن می شویم استخوان های ما آسیب می بینند."

دولت ترامپ فراتر از حد تعیین شده در دوران اوباما در حال گسترش تعدادی از شرکت های ماکیان موسوم به "خط تولید سریع" که قادر به تسریع تولید هستند، است.

این دولت همچنین با کاهش اقدامات اجرایی از سوی سازمان ایمنی و بهداشت شغلی کارگران (OSHA) که مسئول نظارت بر استانداردهای کار است، نظارت بر ایمنی کارگران در شرکت های گوشت و مرغ را تضعیف کرده است.

علاوه بر این، میزان واقعی آسیب های کارگران به دلیل عدم شفافیت گزارش دهی صنعت در مورد میزان صدمات و بیماری ها قابل درک نیست. مطالعات فراوان، اختلافات بین اطلاعات فدرال درباره آسیب ها و بیماری های شغلی در صنعت و تجربه کارگران را نشان داده اند.

به گفته دیده بان حقوق بشر، سرویس ایمنی و بازرسی مواد غذایی آمریکا باید به بی نظمی در سرعتِ خطِ کشتار و پردازش صنعت گوشت و مرغ خاتمه دهد.

دولت آمریکا باید از طریق سازمان ایمنی و بهداشت شغلی کارگران و افزایش نظارت، نظم و شفافیت از جمله ایجاد استانداردهای لازم برای پرداختن به عوامل خطر بیماری و آسیب دیدگی مانند سرعت کار، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و دیگر خطرات اِرگونومیک، شرایط کارگران را بهبود بخشد.

دولت آمریکا همچنین باید با حصول اطمینان از اطلاعات دقیق و در دسترس مقامات فدرال و عموم مردم بر جمع آوری بهتر گزارش های آسیب های شغلی کارفرمایان نظارت داشته باشد.

کشتارگاه ها و شرکت هایی که محصولات آن را خریداری می کنند نیز باید تخلفات حقوق بشری را در زنجیره های تأمین خود شناسایی کرده و از آنها جلوگیری کنند.

قوانین بین المللی حقوق بشر از حق هر کسی در برابر شرایط کار ایمن و سالم حمایت می کند. بر اساس اصول راهنمایی سازمان ملل متحد در زمینه تجارت و حقوق بشر، تمام تجارت ها وظیفه دارند تا به حقوق بشر احترام گذاشته و از اینکه مرتکب نقض حقوق بشر نمی شوند اطمینان حاصل کنند.

مک کانل گفت: "دولت آمریکا نباید از تأثیر سیاست های خود بر انسان ها چشم پوشی کند. این دولت قدرت و وظیفه بهبود شرایط کارگران را دارد و نباید به بدتر شدن اوضاع آنها دامن بزند."

 

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1518815
ارسال نظر
نظرات