شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1398/06/15 شناسه خبر: 1519074
برپایی بزرگترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در حرم رضوی/ مادرانی که کودکانشان را بیمه علی اصغر کردند
همزمان با اولین جمعه ماه محرم، بزرگترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام با حضور هزاران مادر که فررزندان خود را برای بیمه علی اصغر امام حسین(ع) آورده بودند، برپا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح توس؛ طبق اعلام قبلی ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی راس ساعت 8 صبح امروز آغاز شد و هزاران مادر از یک الی 2 ساعت قبل از آغاز برنامه در صحن جامع رضوی حضور به هم رساندند.

مادران در حالی که کودکان خود را در آغوش گرفته بودند آرام آرام وارد حرم می‌شدند و هر لحظه به تعداد حاضران در صحن جامع رضوی افزوده می‌شد.

از سوی خادمان بارگاه منور امام رضا(ع) بوی عود و اسپند و گلاب فضای صحن را پر کرده بود. امروز در ورودی‌های حرم مطهر رضوی 35 هزار لباس سبز محفل شیرخوارگان توزیع شد و همه مادران بر تن کودکان شیرخوارشان به یاد طفل شیرخوار امام حسین(ع) لباس سبز پوشانده و به نشانه ادامه راه سرخ نهضت عاشورا تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) سربند یا صاحب الزمان(عج) را بر پیشانی این سربازان امام زمان(عج) بستند.

امروز نوای «لبیک یا حسین(ع)»، «لبیک یا زینب(س)» و «لبیک یا صاحب الزمان(عج)» مادران چندین بار در حرم طنین انداز شد.

در ابتدای این همایش حجت الاسلام والمسلمین حجتی به ایراد سخنرانی پرداخت و با اشاره به اینکه والدین باید تربیت فرزند خویش را بر مبنای سیره حسینی انجام دهند، گفت: سیره امام حسین(ع) همان معرفت و با اخلاق بودن است، اگر مادران می‌خواهند فرزندانشان حسینی شوند باید چون سیدالشهدا(ع) اهل کینه، کبر و حسد نباشند.

خطیب حرم مطهر رضوی اظهار کرد: اگر احساس می‌کنیم فرزندان ما در سنین کودکی اهل لج‌بازی و کینه‌توزی است باید ابتدا به رفتار خودمان رجوع کنیم، یقینا در جایی ما کینه‌توزی کردیم که کودک یاد گرفته است.

وی افزود: امام حسین(ع) در ماجرای کربلا با گذشت و بخشش حر بن ریاحی به همه شیعیان‌ می‌آ‌موزد که هرگز نباید اهل کینه بود و هر آینه هدایت و تربیت دیگران را بر کینه‎توزی و انتقام‌گیری مقدم کنیم.

حجتی گفت: اگر والدین به دنبال این هستند که فرزندانشان در بزنگاه‌های زندگی، انتخاب درست داشته باشند باید ابتدا خودشان تربیت حسینی را در خانه نهادینه کرده و آن اخلاق و رفتاری که مخالف سیره علوی، فاطمی و حسینی است را کنار بگذارند.

وی ادامه داد: لبیک یا حسین فقط به شور حماسی خلاصه نمی‌شود بلکه تعهد و میثاق به پیروی از مرام امام است.    

گفتنی است در سراسر خراسان رضوی نیز مراسمی با این عنوان برگزار شد.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1519074
ارسال نظر
نظرات