شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:41 منتشر شده در مورخ: 1398/06/15 شناسه خبر: 1519122
امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه؛

گفتمان عاشورایی بینی استکبار و ظلم را به خاک مالید/ باید در گام سوم برجام سایت فوردو را از تحقیقاتی به صنعتی مبدل کرد

گفتمان عاشورایی بینی استکبار و ظلم را به خاک مالید/ باید در گام سوم برجام سایت فوردو را از تحقیقاتی به صنعتی مبدل کرد
آیت الله حسینی همدانی گفت: عده ای دانسته و نادانسته توان ایران را در گام سوم کم نکنند و دشمن را امیدوار نکنند که ایران از برجام بیرون نمی رود و غنی سازی را 20 درصد نمی کند، بهترین اقدام در گام سوم فعال کردن سایت غنی سازی فوردو برای تولید اورانیوم مورد نیاز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه باید از ارزش های محرم بهره بگیریم، گفت: تبلیغات گسترده بنی امیه و تاثیر بر افکار عمومی در وقوع حادثه کربلا نقش داشت و عدم آگاهی مردم بر مسائل سیاسی و اجتماعی نیز اثری مضاعف بر این موضوع داشت. 

آیت الله حسینی همدانی به تحریف امامت و مخدوش کردن فلسفه اسلام توسط بنی امیه اشاره کرد و افزود: حرکت امام حسین (ع) برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر بود اما به گونه ای به مردم القا شد که بر علیه حکومت اسلامی یزید جلوه داده شد. 
 
وی اظهار داشت: کربلا توانست با فداکاری انسان های والا و اسارت آل رسول (ص) کاخ ظلم و ستم گری را بر هم بکوبد و با تاسی از همین مسیر ملت ایران توانستند کاخ 2500 ساله طاغوت را فرو بریزند اما نباید وارثان این حرکت بزرگ خسته شوند و تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی که نابودی استکبار به سرکردگی رژیم صهیونیستی و آمریکا است راه را ادامه دهند. 
 
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه کار برای خدا شکست ندارد، تصریح کرد: مسئولین باید از عاشورا درس گرفته و در واقعه ای مانند برجام گام های بلندی بردارند، همین دو گام محدود که اخیرا در عرصه دیپلماسی علیه استکبار برداشته شد و انجام اقدامات بزرگی چون توقیف کشتی انگلیسی و سقوط پهپاد آمریکایی توانست پیامدهای میمون و مبارکی به همراه داشته باشد. 
 
امام جمعه کرج گفت: قسمتی از توان هسته ای فعال شد و همه متوجه شدند ایران بنا ندارد منفعلانه برخورد کند و بر مواضع خود مصمم است در نتیجه اروپا را به واکنش واداشت و مایل هستند ایران گام سوم را بر ندارد، اما اقدام مسئولین هر چند دیر اما به خوبی انجام شد. 
 
وی افزود: عده ای دانسته و نادانسته توان ایران را در گام سوم کم نکنند و دشمن را امیدوار نکنند که ایران از برجام بیرون نمی رود و غنی سازی را 20 درصد نمی کند، بهترین اقدام در گام سوم فعال کردن سایت غنی سازی فوردو برای تولید اورانیوم مورد نیاز است و لازمه انجام این مهم خارج کردن این بخش از فاز تحقیقاتی و تبدیل آن به بخش صنعتی است. 
 
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه امروز در دنیا گفتمان عاشورایی که نباید تن به ذلت داد توانسته است بینی استکبار را به خاک بمالد، اظهارداشت: امروز مردم یمن توانسته اند با تاسی از این سیره 53ماه جنگ نابرابر را تحمل کنند و ائتلاف عربستان و امارات را از بین ببرند. 
 
امام جمعه کرج در خاتمه با تاکید بر اینکه 17 شهریور مردم به دستور شاه به خاک و خون کشیده شدند و این واقعه را روز شهدا نامگذاری کردند، تصریح کرد: نگاه جناحی داشتن برخی از مسئولین نشان می دهد با حمایت آن عده روی کار آمده و اغلب صلاحیت لازم را ندارند در نتیجه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید با بصیرت رای داد. 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1519122
ارسال نظر
نظرات