شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 22:19 منتشر شده در مورخ: 1398/06/15 شناسه خبر: 1519169
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی زاهدان خبر داد

وقوع آتش سوزی در شهرک صنعتی زاهدان/ حریق مهار و از گسترش آن جلوگیری شد

وقوع آتش سوزی در شهرک صنعتی زاهدان/ حریق مهار و از گسترش آن جلوگیری شد
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان گفت: با تلاش همه جانبه آتش نشانان آتش سوزی محوطه کناری کارخانه تولید رنگ در شهرک صنعتی مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی نجفی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: علی نجفی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: این حادثه در ساعت 16 و 17 دقیقه بعد از ظهر امروز به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی زاهدان اطلاع رسانی شد، که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 2، 6، 5 و ایستگاه شهرک صنعتی به محل حادثه واقع در شهرک صنعتی، به محل حادثه اعزام شدند.


وی در تشریح روند عملیات افزود: بنا به درخواست کمک فوری ایستگاه شهرک صنعتی از سامانه 125 آتش نشانی زاهدان، بلافاصله ایستگاه آتش نشانی شماره 6 به محل حادثه اعزام شدند.
 

وی با اعلام اینکه محل آتش سوزی در محدوده عملیاتی شهرک صنعتی واقع در جاده میرجاوه قرار داشت گفت: هنگامی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند وسعت و گستردگی این آتش سوزی به حدی بود که آتش نشانان بلافاصله در خواست نیروی پشتیبان از ستاد فرماندهی کردند.

نجفی در مورد مشخصات محل آتش سوزی اظهار داشت: محل حادثه محوطه کنار کارخانه رنگ بوده که با استفاده از پالت های چوبی و بشکه های حاوی مقادیری تینر، دیواره ایجاد کرده و حریق در حال سرایت به کارخانه رنگ دارای مخازن مواد شیمیایی تولید رنگ بود.

وی تصریح کرد: با توجه به گستردگی شعله های آتش و انفجار های متعدد و پی در پی بشکه های حاوی مقادیر تینر، محل حادثه  به جهنمی سوزان تبدیل شده بود.
 

این مسئول با اشاره  حجم و حرارت این آتش سوزی مهیب بیان کرد: خوشبختانه با تلاش های بی وقفه 13 آتش نشان  حریق تحت کنترل قرار گرفته و مانع از سرایت آتش به کارخانه مجاور شد؛ در نهایت زبانه های مهیب این آتش در ساعت 18 و 7 دقیقه بعد از ظهر امروز اطفا شد.

گفتنی است؛ علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1519169
ارسال نظر
نظرات