شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1398/06/16 شناسه خبر: 1519185
در راستای نظارت بر نذورات قربانی عزاداران حسینی(ع)؛

راه اندازی 50 اکیپ بهداشتی در سیستان و بلوچستان/ بازرس بهداشت گوشتی به محل اعزام می شود

راه اندازی 50 اکیپ بهداشتی در سیستان و بلوچستان/ بازرس بهداشت گوشتی به محل اعزام می شود
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از ساماندهی و راه اندازی اکیپ های بازرسی بهداشتی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از آمادگی دامپزشکی استان جهت نظارت بهداشتی بر نذورات قربانی عزاداران حسینی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم استان در ایام تاسوعا و عاشورا به قربانی دادن اقدام می‌کنند، ضرورت دارد نظارت دقیقی بر گوشت دام قربانی داشته باشیم.

وی بیان کرد: در این راستا این سازمان به منظور حفظ شعائر اسلامی، سلامت مصرف کنندگان گوشت دام قربانی و تامین بهداشت عمومی اقدام به  ساماندهی و راه اندازی اکیپ های ثابت و سیار، کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی در قالب 21 اکیپ ثابت و 29 اکیپ سیار کرد که در این بین 21 دکتر دامپزشک، 61 بازرس بهاشتی گوشت و 14 ناظر شرعی مشارکت دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان خطاب به شهروندان ادامه داد: به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشتی بودن لاشه ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام به اکیپ های سسیار دامپزشکی که در سطح شهر آماده خدمت رسانی می باشند مراجعه تا بازرسی بهداشتی از لاشه های دام قربانی صورت گیرد.
 
حسینی گفت: شهروندان در صورت نیاز می توانند با شماره تلفن 1512 تماس گرفته و علاوه بر سوالات مدنظر در خصوص اعزام بازرس بهداشت گوشتی به محل نیز اقدام کنند.
 
انهای پیام/

https://www.dana.ir/1519185
ارسال نظر
نظرات