شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1398/06/16 شناسه خبر: 1519193
در کاوش‌های باستان‌شناسی صورت گرفت؛

کشف آثار جنگی انگلیس پس از 368 سال + تصاویر

کشف آثار جنگی انگلیس پس از 368 سال + تصاویر
آثار باستانی که در روستای پُویک انگلستان، محل نبرد نهایی جنگ داخلی انگلیس موسوم به جنگ وُرسِستر کشف شد شامل؛ گلوله های تفنگ های فتیله ای، لوازم افسار اسب و سگک های کمربند هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ آثار جنگ وُرسِستر انگلیس برای اولین بار کشف شد.

آثار باستانی که در روستای پُویک انگلستان، محل نبرد نهایی جنگ داخلی انگلیس موسوم به جنگ وُرسِستر کشف شد شامل؛ گلوله های تفنگ های فتیله ای، لوازم افسار اسب و سگک های کمربند هستند.

به گفته bbc، مورخان همیشه می دانستند که این منطقه محل نبرد سال 1651 بوده است، اما این اولین بار است که شواهد فیزیکی کشف می شود. این آثار باستانی تحلیل و ثبت خواهند شد.

باستان شناسان در حالی توانستند منطقه منتهی به کلیسای پُویک را کاوش کنند که جاده وُرسِستر جنوبی در دست احداث است.

آنها با آگاهی از اینکه پلِ پُویک محل نبردهای شدید بود، امیدوار بودند تا آثار باستانی برجسته ای از برج به شدت آسیب دیده کلیسا پیدا کنند.

 
 

 

در اعماق یک دره رودخانه ای، 98 مورد که با انباشت ته نشین های سیلاب طی صدها سال نبرد پوشیده شده بودند، کشف شد.

این اکتشافات شامل؛ سرپوش ظرف حاوی پودر که در آن باروت نگه می داشتند و سربی که از تفنگ های فتیله ای شلیک می شد بود.

باستان شناسان گفتند که آثار باستانی متفاوتی را در مناطق مختلف میدان جنگ پیدا کردند و این نمایانگر انواع متفاوت نیروهای نظامی در میدان نبرد بود.

برای مثال، کشف تپانچه ها در یک منطقه نمایانگر سواره نظام و یافتن تفنگ های فتیله ای در منطقه دیگر نشان دهنده پیاده نظام است.

"ریچارد بردلی" مسئول باستان شناسان گفت: "مکان یابی و نقشه برداری از بقایای فیزیکی جنگ، فوق العاده بود. ما فعلا خارج از منطقه میدان جنگ هستیم، اما همینجا هم یک مکان مهم ملی است."

وی افزود: "کار ساخت و ساز به ما این امکان را داده تا در دشت سیلابی اطراف که هزاران پیاده نظام و سواره نظام در آن جنگیده و کشته شده اند را بررسی کنیم و به جایی که آثار باستانی ته نشین شده دست بیابیم."

 

 

 

باستان شناسان در کار خود از سوی تیم های ساخت و ساز حمایت شده و از تجهیزات آنها که در محل مستقر است استفاده می کنند.

"ریچارد شاو" رئیس جامعه نبرد ورسستر گفت: "چقدر هیجان انگیز است که 368 سال پس از جنگ ورسستر این آثار کشف می شود. ما اطمینان داریم که در 3 سپتامبر سال 1651 در این مکان جنگی رخ داده است."

 

 

وی افزود: "نیروهای پارلمانی از این رودخانه به سمت "آپتون ـ آپون ـ سورن" (Upton-upon-Severn) شهرکی در انگلیس عبور کرده و طرفداران سلطنت را به ورسستر بازگردانده بودند. این اکتشافات واقعا وقایع آن روز را زنده می کنند."

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1519193
ارسال نظر
نظرات