شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1398/06/16 شناسه خبر: 1519252
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر کارشکنی می‌کنند/ مخالفت رئیس جمهور با اجرای قانون حمایت از آمران به معروف

دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر کارشکنی می‌کنند/ مخالفت رئیس جمهور با اجرای قانون حمایت از آمران به معروف
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امروز دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با قانون امر به معروف و نهی از منکر نهایت کارشکنی را دارند در حالی که آنها و علی الخصوص شخص رئیس جمهور باید در نظر داشته باشند که مجری قانون هستند نه اینکه فقط قوانینی را اجرا کنند که دوست دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نصرالله پژمان فر در گفت‌وگو با خبرنگار راه آرمان؛ اظهار کرد: قانون امر به معروف یکی از قوانین مترقی است که باعث می شود از ظرفیت بزرگ مردم برای حل مسائل مختلف کمک و مشارکت گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: قبل از انقلاب، طبق قوانینی که وجود داشت امر به معروف و نهی از منکر، دخالت در امور شخصی افراد تلقی و جرم محسوب می‌شد و بین 3 تا 6 ماه مجازات حبس داشت.

پژمان‌فر در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب، این قانون لغو شد و برای همه آحاد ملت این فرصت فراهم شد تا امربه معروف و نهی از منکر کنند و در واقع قانون امر به معروف و نهی از منکر سال 94 در جهت حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید.

وی به مخالفت رئیس جمهور با قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره و بیان کرد: رئیس جمهور طی نامه‌ای از مقام معظم رهبری درخواست کرد تا جلوی اجرای این قانون گرفته شود و استدلال او این بود که این قانون موجب هرج و مرج در جامعه می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در نهایت طی بررسی‌های صورت گرفته، اشکالات وارد شده مورد قبول واقع نشد و قرار شد این قانون به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود؛ ولی باز رئیس جمهور در اجرای قانون استنکاف کرد و رئیس مجلس این قانون را به دستگاه‌ها ابلاغ کرد.

پژمان فر عنوان کرد: امروز دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با این قانون، نهایت کارشکنی را دارند و کمترین جلسات در این خصوص تشکیل شده است و این ظرفیت بالایی که می‌تواند جلوی خیلی از مسائل را بگیرد، نادیده گرفته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط در حوزه حجاب و عفاف نیست، مطرح کرد: با عملیاتی شدن این قانون از فسادهایی که در جامعه و سیستم‌های اداری وجود دارد با استفاده از ظرفیت مردم می توان جلوگیری کرد و کیفیت خدمات دهی را ارتقاء داد.

این نماینده مجلس به غفلت مسئولان از برکات قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امروز باید از ظرفیت مردم نهایت استفاده شود که متاسفانه این کار صورت نگرفته و نتیجه آن هم این است که یک فضای دوگانگی بین قانون گذار و مجری قانون ایجاد شده است.

پژمان فر در پایان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و علی الخصوص شخص رئیس جمهور باید در نظر داشته باشند که مجری قانون هستند نه اینکه خود را همه کاره مملکت بدانند و هر چه را که دوست دارند اجرا کنند چرا که طبق قانون اساسی رئیس جمهور نباید در مقابل قانون ایستادگی کند لذا باید از این بدعتی که رئیس جمهور پرچمدار آن است، جلوگیری شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1519252
ارسال نظر
نظرات