شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1398/06/16 شناسه خبر: 1519292

پرتاب موفق موشک کروز جدید ترکیه

مقامهای ترکیه اعلام کردند، این کشور اقدام به پرتاب آزمایشی موفقیت‌آمیز موشک کروز جدید خود با کلاهک مخصوص نفوذ به سنگرهای بتنی کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی وارانک، وزیر صنعت و تکنولوژی ترکیه در توئیتر اظهار کرد، ترکیه با موفقیت توانسته اولین موشک کروز خود با قابلیت نفوذ به سنگرهای بتنی را آزمایش کند.

او در توئیترش نوشت، این موشک از مدل SOM-B2 از سوی موسسه تحقیقات و توسعه دفاعی وابسته به شورای تحقیقات علمی و فن‌آوری این کشور توسعه یافته است.
 
وارانک همچنین ویدیویی را منتشر کرد که در آن اصابت موفقیت آمیز این موشک بعد از پرتاب آزمایشی به سمت هدفش که یک سنگر بتنی است نشان داده می‌شود.
 
همچنین اسماعیل دمیر، رئیس اداره صنایع دفاعی ریاست جمهوری ترکیه نیز در توئیتر نوشت: موشک SOM-B2 با موفقیت به هدفش در شلیک آزمایشی اصابت کرد. او خاطر نشان کرد، این موشک با موفقیت تستهای توسعه، میدانی و پروازی را تکمیل کرده است.
 
طبق اعلام این اداره، سری موشکهای ترکیه‌ای SOM موشکهای کروز پرتابی از هوا مجهز به موتور توربوجت هستند که برای استفاده علیه اهداف شدیدا محافظت شده بر روی زمین و دریا طراحی شده اند.
 
موشک مدل SOM-B2 برخوردار از برد عملیاتی حدودا 250 کیلومتر برای از بین بردن اهداف سخت بتنی طراحی شده و مجهز به یک کلاهک دو مرحله‌ای است.
 
منبع: ایسنا
https://www.dana.ir/1519292
ارسال نظر
نظرات