شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1519320
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خبر داد؛
ایجاد 5 هزار فرصت شغلی برای مددجویان امداد در سال جاری/ 30 درصد اشتغال خرد خراسان‌جنوبی توسط کمیته امداد تامین می‌شود
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: 30 درصد اشتغال خرد استان در سال توسط طرح های اشتغال‌زایی امداد تامین شده و 70 درصد دیگر را سایر دستگاه‌های اجرایی تامین می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدرضا حسینی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: طی سنوات اخیر یکی از رویکردهای کمیته امداد بحث توانمند سازی جامعه هدف و حفظ اشتغال پایدار مددجویان است.

 

وی با بیان اینکه امداد سنوات گذشته اعتبارات خوبی در قالب تسهیلات به مددجویان پرداخت کرده، افزود: امسال اعتبارات نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته. سال گذشته 51 میلیاردتومان تسهیلات به مددجویان پرداخت شده و برای امسال هدف گذاری پرداخت 154  میلیارد تومان تسهیلات به جامعه هدف امداد انجام شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: با تسهیلاتی که در سال جاری پرداخت خواهد شد 5 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

 

حسینی عنوان کرد: 90 میلیارد تومان از این تسهیلات در قالب تسهیلات تبصره ای، 10 میلیارد تومان در قالب تسهیلات صندوق امداد ولایت و 54 میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی است.

 

وی اظهار کرد: 20 درصد طرح‌هایی که تا کنون امداد ایجاد کرده در زمینه صنایع دستی، 44 درصد کشاورزی و دامپروری،۷ درصد صنفی و ۲۹ درصد خدماتی است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار طرح تحت نظارت داریم، گفت: طرح‌های اشتغالی امداد از پایداری بیشتری برخوردار است.

 

حسینی عنوان کرد: 30 درصد اشتغال خرد استان سالانه توسط طرح های اشتغال زایی امداد تامین می‌شود و 70 درصد دیگر را سایر دستگاه‌های اجرایی تامین می‌کنند.

 

وی گفت: مشاوره و آموزش شغلی از دیگر کارهای اجرایی طرح‌های اشتغال است که در پایداری شغل بسیار موثر است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از افزایش سقف تسهیلات تبصره ای از 20 به 50 میلیون تومان خبر داد و افزود: تسهیلات صندوق امداد ولایت نیز از 15 به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

 

حسینی گفت: برای هر مددجو می‌توانیم 80 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کنیم و اگر مدد جو کارآفرین شود به ازای هر نیرویی که جذب اشتغال شود توسط کار آفرین و دستمزدش طبق قانون کار پرداخت و بیمه داشته باشد 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه نیز پرداخت می‌شود. اگر تا 5 نفر بکار گرفته شوند امکان پرداخت 250 میلیون تومان برای کار آفرین وجود دارد.

 

وی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات امداد برای پایداری و برون سپاری اشتغال استفاده از ظرفیت جهادگران برای کمک به مددجویان در قالب برنامه زمان بندی مشخص و استفاده از خیران کار آفرین است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: 70 درصد جامعه هدف مددجویان امداد در روستاها ساکن هستند.

 

حسینی بیان کرد: در چهار ماهه ابتدای سال جاری 600 فرصت شغلی در استان ایجاد شده که 70 درصد از این فرصت‌های شغلی از طریق کاریابی بوده است‌.

 

وی عنوان کرد: همچنین در این مدت 18 میلیارد تومان تسهیلات بابت ایجاد اشتغال در استان پرداخت شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی ادامه داد: این تعداد فرصت شغلی از نظر مبلغ 150 درصد و از نظر تعداد 34 درصد رشد داشته است.

 

حسینی گفت: در استان دو هزار و 52 کارگاه قالی بافی داریم که طی چهار ماه گذشته 143 تخته فرش توسط مددجویان بافته شده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های امداد در قالب ارائه آموزش به مددجویان است، بیان کرد: سال گذشته 196 درصد برنامه‌ها در بحث آموزش‌های مهارتی محقق شده و 4 هزار و 738 نفر آموزش را در سال گذشته داشته‌ایم که 733 میلیون تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: در سال جاری نیز طی چهار ماه گذشته 725 نفر آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفته اند.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: بخش اعظم خدمات امداد در مناطق روستایی است و در چهارماهه اول سال جاری 157 طرح در مناطق روستایی با 3 میلیارد و 700۰ میلیون تومان برنامه ریزی شد اما بیش از 400 طرح با 14 میلیارد تومان در مناطق روستایی اجرا شده است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1519320
ارسال نظر
نظرات