شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1398/06/16 شناسه خبر: 1519442
رئیس اداره امور عشایر بهمئی خبر داد؛

بهره‎مندی دو منطقه عشایری صعب‎العبور بهمئی از نعمت برق خورشیدی

بهره‎مندی دو منطقه عشایری صعب‎العبور بهمئی از نعمت برق خورشیدی
رئیس اداره امور عشایر بهمئی گفت: 17 خانوار عشایری بهمئی از نعمت برق بهره‎مند شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس رئیس اداره امور عشایر بهمئی از بهره‎مندی خانوارهای عشایری مناطق صعب‌العبور شهرستان از برق پایدار با روش نوین خبر داد.

محمد اکبریان تصریح کرد: با تلاش و پیگیری ادارات برق و امور عشایر شهرستان  مجوز نصب 17 پنل خورشیدی در مناطق محروم عشایری بهمئی صادر شد.

وی گفت: در این راستا دو منطقه عشایری چهچل و چهتون که به دلیل صعب‎العبور بودن، امکان احداث شبکه عمومی برق در آنجا وجود نداشت برای دریافت این تعداد پنل خورشیدی پیشنهاد شد.

اکبریان با تاکید بر لزوم توجه ویژه به عشایر به عنوان ذخایر انقلاب،افزود:در روزهای گذشته هفده خانوار عشایری بهمئی در این مناطق، با نصب پنل‌های خورشیدی از نعمت برق پایدار بهره مند شدند.

وی افزود: با توجه به سخت گذر بودن مناطق عشایری،دوری از شبکه توزیع و هزینه های بالای برق رسانی به این مناطق، هفده دستگاه پنل خورشیدی با اعتبار 6 میلیارد ریال در این مناطق نصب و راه اندازی شد.

رئیس اداره امور عشایر بهمئی تصریح کرد: برای نصب و راه اندازی این صفحات خورشیدی که هر کدام  به طور متوسط امکان ذخیره برق برای 4 شبانه روز هر خانوار را دارد،6میلیارد ریال هزینه شد.

اکبریان در پایان گفت: با نصب این تعداد پنل خورشیدی هر خانوار عشایری می‌تواند به صورت مستقل از نعمت روشنایی 4 لامپ،یک دستگاه یخچال و یک دستگاه تلویزیون بهره مند شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1519442
ارسال نظر
نظرات