شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:59 منتشر شده در مورخ: 1398/06/17 شناسه خبر: 1519631
کارشناس مسائل سیاسی:
17 شهریور پاسخ به گستاخی و ستم رژیم پهلوی بود/ انقلاب با تاسی از قیام حسین(ع) پرچمدار ظلم‌ستیزی شد/ مرفهین سهمی از مبارزه با طاغوت ندارند
حجت الاسلام رسولی گفت: معیار شاخص قیام عاشورایی امام حسین (ع) و قیام 17 شهریور ظلم ستیزی است و مبارزان قیام 17 شهریور از فرزندان محروم و زحمتکش کشور بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام رسولی با اشاره به اینکه حسین (ع) امامی ظلم ستیز بود، به خبرنگار تیتریک، گفت: آن زمان به واسطه فاحش شدن ظلم ها ایشان قیام کردند و فرمودند اگر بنا بر این باشد که حتی در این راه فدا شوم نمی گذارم در جامعه ستم شکل گیرد. 

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: در زمان قیام امام سوم شیعیان بزرگانی از مکه و مدینه خدمت ایشان رسیدند تا مانع این حرکت شوند امام حسین (ع) عزم خود را جزم کرده بودند و به نوعی با علم امامت به این نتیجه رسیدند که اگر قیام نشود ظلم فراگیر خواهد شد. 
 
حجت الاسلام رسولی درباره قیام 17 شهریور که با ماه محرم تقارن دارد، اظهار داشت: رژیم شاهنشاهی با تکیه بر قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی در ظلم کردن به مردم بی محابا شده بود، با ترس و پنهان کاری ظلم را آشکار کرده و حتی کوچکترین ستم ظلم ستیز و مبارز را بازداشت می کردند. 
 
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: رژیم پهلوی به واسطه ذخائر ارزی بالا و فروش 4 میلیون بشکه نفت در روز در برابر مردم گستاخ شده بود در نتیجه 17 شهریور را باید پاسخی بر ظلم های فاحش و آَشکار نظام شاهنشاهی دانست. 
 
حجت الاسلام رسولی با اشاره به اینکه قیام مذکور، جمعه سیاه نام گرفت، گفت: ظلم ستیزی سنتی است که از ابتدای خلقت بشر موجب تقابل حق و باطل شده است و امام حسین (ع) نیز درس حریت و آزادگی را در تاریخ ماندگار کردند و سفینه نجاتی برای بشریت شدند. 
 
وی با تاکید بر اینکه الگوی 17 شهریوری ها، قیام عاشورایی امام حسین (ع) بود، افزود: اصرار بر جرم، اشاعه مراکز فساد، دریدگی و بی حیایی ماموران دولتی به ویژه ساواک و افراط در بازداشت و شکنجه ها در دستگاه جبار سلطنتی به حدی رسیده بود که مردم چاره را در قیام و نجات کشور از این وضعیت اسف بار که غرور ظالمانه و پشتیبانی غربی ها را پشت سر داشت دیدند. 
 
حجت الاسلام علی رسولی معیار شاخص قیام عاشورایی امام حسین (ع) و قیام 17 شهریور را ظلم ستیزی دانست و اظهار داشت: ظلم ستیزی و بی حیایی ظالمان زمانه می تواند از جنبه های مختلف مشابه سازی شود، در قیام 17 شهریور یک شخص مرفه مشاهده نمی کردید و همه از فرزندان محروم و زحمتکش کشور بودند. 
 
کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه با اشاره به اینکه از خداوند متعال آرزوی شفاعت امام حسین (ع) را داریم، تصریح کرد: امیدواریم به لطف امام سوم شیعیان، بساط ظلم هایی که امروز بی محابا در دنیا انجام می شود با قیام هایی مشابه 17 شهریور و 22 بهمن ها برچیده شده و جهان از مکتب عاشورایی حسین (ع) الگو بگیرد. 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1519631
ارسال نظر
نظرات