شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1398/06/17 شناسه خبر: 1519660
طوفان، محصولات کشاورزی کره شمالی را تهدید می‌کند
به دلیل تهدید کره شمالی از سوی طوفانی قدرتمند، "کیم جونگ اون" رهبر این کشور مقامات دولتی را به جلسه‌ای اضطراری فرا خواند. وی مسئولان را به دلیل عدم اقدام هوشمندانه مورد سرزنش قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ به دلیل تهدید کره شمالی از سوی طوفانی قدرتمند، "کیم جونگ اون" رهبر این کشور مقامات دولتی را به جلسه ای اضطراری فرا خواند.

به گفته bbc، طوفان لینگ لینگ منجر به ویرانی گسترده ای در کره جنوبی شده و دست کم 3 نفر کشته و هزاران خانه خالی از سکنه است.

نگرانی هایی در مورد خسارت احتمالی بر محصولات کشاورزی وجود دارد که ممکن است منجر به کمبود شدید موادغذایی شود.

رسانه های ایالتی گفتند که کیم مسئولان را به دلیل عدم اقدام به موقع مورد سرزنش قرار داد.

به گفته خبرگزاری مرکزی کره شمالی، وی مسئولان را در برابر طوفان درمانده و نا آگاه از جدی بودن آن و سهل انگار توصیف کرد.

 

 

این خبرگزاری افزود: "ساکنان مناطقی که مستعد سیلاب هستند تخلیه شدند و نگهبانان بر زیرساخت های اصلی مانند پل ها و ساختمان ها نظارت دارند."

"یونهاپ" خبرگزاری کره جنوبی گزارش داد که طوفان لینگ لینگ باعث رانش زمین شد و با وزش بادی به سرعت 140 کیلومتر بر ساعت (86 مایل در ساعت) به سمت شمال در حرکت بود.

 

 

سازمان ملل متحد در اوایل سال جاری (2019) هشدار داد که 10 میلیون از مردم کره شمالی نیاز فوری به کمک غذایی دارند.

پیونگ یانگ دریافت که طی این 37 سال بدترین خشکسالی ها را متحمل شده و از شهروندان خود خواست تا در برابر آسیب های زراعی ناشی از طوفان مقاومت کنند.

 

 

کره شمالی در سال 2017 با خشکسالی جدی مواجه شد که طی آن تولید محصولات عمده و اصلی مانند؛ برنج، ذرت، سیب زمینی و سویا را از بین رفت.

دقیقا مشخص نیست که این موضوع چه تأثیری داشته، اما گزارش های آن زمان گفتند که بسیاری از مردم با سوء تغذیه و مرگ مواجه شدند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1519660
ارسال نظر
نظرات