شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:57 منتشر شده در مورخ: 1398/06/17 شناسه خبر: 1519749

ورود مرغ به سیستان وبلوچستان ممنوع شد/ مرغداران 200 میلیون تومان خسارت دیدند

ورود مرغ به سیستان وبلوچستان ممنوع شد/ مرغداران 200 میلیون تومان خسارت دیدند
رئیس اتحادیه مرغداران سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از پیگیری مطالبات مردمی توسط رسانه ها گفت:در پی اعلام فرمانداری زاهدان از امروز راه بر روی ورود مرغ زنده خارج از استان بسته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، طی هفته اخیر با انتشار خبری مبنی بر اعتراض تند مرغداران زاهدانی به عدم حمایت دولت از تولید داخلی/۴۰۰ تُن مرغ در حال فاسد شدن است! از سوی این پایگاه خبری؛ جمعی از مرغداران شهرستان زاهدان نسبت به عدم حمایت استاندار سیستان بلوچستان و فرماندار این شهرستان مبنی بر بازار فروش مرغ گلایه کردند و گفتند: زحمات چندین ماهه آنها برای پرورش و تامین مرغ شهرستان به علت عدم حمایت مسئولان در حال از بین رفتن است به گونه ای که در حال حاضر 400 تن مرغ تولید شده بر روی دستمان مانده اما هیچ یک از مسئولان استانی به فریادمان نمی رسند.

پس از انتشار این خبر اما نجفی، رئیس اتحادیه مرغداران سیستان و بلوچستان در پی تماسی که با این پایگاه خبری داشت، ضمن تقدیر از پیگیری مطالبات مردمی توسط این پایگاه خبری گفت: اگر چه فرماندار زاهدان دیداری با صنف مرغداران استانی نداشت اما با تماسی که از سوی دفتر وی، مقرر شد تا از امروز راه بر روی ورود مرغ زنده خارج از استان بسته شود تا مرغداران بومی اقدام به فروش مرغ تولید شده خود کنند.

به گفته وی، در این راستا به دلیل تاخیر در فروش تاکنون بیش از 200 میلیون تومان خسارت به مرغداران استان وارد شده که این میزان معادل بیش از 20 تن مرغ تلف شده می باشد.

علیرضا نورا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز در این خصوص در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که در ایام پیک تولید داخلی، واردات مرغ از استان های همجوار، محدود شود تا تولیدکنندگان داخل استان متضرر نشوند.

علی ایحال این گفته معاون استاندار سیستان وبلوچستان در حالیست که تاکنون مرغداران استان از عدم حمایت مسئولان در این زمینه تولیدات داخلی گلایه داشته و خواستار رسیدگی به این موضوع هستند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1519749
ارسال نظر
نظرات