شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:28 منتشر شده در مورخ: 1398/06/17 شناسه خبر: 1519782
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد:

فعالیت هیچ هیئتی در یزد ممنوع نشده است/ اصلاح برخی اشعار برای رعایت شان اهل‌بیت (ع) بود

فعالیت هیچ هیئتی در یزد ممنوع نشده است/ اصلاح برخی اشعار برای رعایت شان اهل‌بیت (ع) بود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با تکذیب ممانعت از نوحه‌خوانی برخی مداحان و نوحه‌خوانان هیئات مذهبی یزد گفت: درحال حاضر تمامی نوحه‌خوانان هیئات درحال فعالیت بوده و از فعالیت هیچ هیئتی در یزد ممانعت به عمل نیامده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی پیرامون شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر ممانعت از نوحه‌خوانی برخی مداحان و نوحه‌خوانان هیئات مذهبی یزد به خبرنگار یزدرسا گفت: درحال حاضر تمامی نوحه‌خوانان هیئات درحال فعالیت بوده و از فعالیت هیچ هیئتی در یزد ممانعت به عمل نیامده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه داد: تنها از فعالیت یک نوحه‌خوان به دلیل عدم رعایت برخی از مسائل- با وجود تذکرات مکرر و خلف وعده‌های صورت گرفته از جانب ایشان-، جلوگیری شده است.

نجیمی در خصوص اصلاح برخی اشعار هم اظهار داشت: از مدت‌ها قبل از محرم به هیئات اطلاع داده شد تا اشعار خود را برای تائید به سازمان ارائه دهند اما متأسفانه برخی از این عزیزان به بهانه‌های مختلف ازجمله آماده نبودن شعر حتی تا روزهای آغازین این ماه نیز از این اقدام سرباز زده‌اند و این درحالی بوده که اشعار به‌صورت نوحه درآمده ودرهیئت تمرین ‌شدند.

این مقام مسئول افزود: باید همه تابع قوانین اجتماعی جامعه باشند و طبیعی است که در برگزاری یک رویداد عظیم همچون محرم و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) که نگاه دوست و دشمن به نوع عزاداری‌های ماست باید هیئات مذهبی تابع قوانین بوده و از رعایت آن استنکاف نکنند.

وی تأکید کرد: اشعار هیئاتی که دارای اشکال بوده نیز با هماهنگی خود هیئات اصلاح‌شده و البته اصلاح اشعار به اصل شعر و مضمون آن خدشه‌ای وارد نکرده و تنها برخی واژگان که درشان اهل‌بیت (ع) نبودند تغییریافته‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد در خصوص برنامه‌های آینده این سازمان درزمینهٔ ساماندهی هیئات در ماه محرم ابراز داشت: تلاش داریم در دوره جدید در حوزه آموزش اقدامات مؤثری را انجام دهیم و با بهره‌مندی از توانایی‌های شعرای استان شعرایی آئینی انقلابی تربیت‌کرده و به ماد حین عزیز نیز محتوای غنی ارائه دهیم.

نجیمی تصریح کرد: انشالله در سال‌های آتی تلاش خواهیم کرد تا به‌دوراز هیاهو و در فضایی کاملاً صمیمی مسائل را قبل از ورود به ماه محرم با کمک مدیران هیئات مذهبی، شعرا و ماد حین گرامی حل‌وفصل کنیم.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1519782
ارسال نظر
نظرات