شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 19:12 منتشر شده در مورخ: 1398/06/17 شناسه خبر: 1519811
به صورت نمادین برگزار شد

تشییع جنازه صدها دوچرخه سوار معترض در لندن! + تصاویر

تشییع جنازه صدها دوچرخه سوار معترض در لندن! + تصاویر
صدها دوچرخه سوار قبل از اجرای اعتراض خود در نزدیکی "وایت‌هال" در مراسم تشییع جنازه نمادین در مرکز لندن شرکت کردند و خواستار سرمایه گذاری بیشتر برای ایمنی پیاده روها و مکان های مخصوص دوچرخه سواری شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ فرآیند اعتراض دوچرخه سواران لندن اثر مضر خودروها را برجسته کرد و خواستار سرمایه گذاری برای ایمنی دوچرخه سواران شد.

صدها دوچرخه سوار قبل از اجرای اعتراض خود در نزدیکی "وایت‌هال" در مراسم تشییع جنازه نمادین در مرکز لندن شرکت کردند و خواستار سرمایه گذاری بیشتر برای ایمنی پیاده روها و مکان های مخصوص دوچرخه سواری شدند.

این اعتراض توسط گروه های جنبش سیاسی – اجتماعی Extinction Rebellion و Stop Killing Cyclists سازماندهی شد و آمار سال 2016 که بیش از 100 دوچرخه سوار کشته و 3400 نفر به شدت مجروح شدند را به تصویر کشید.

در این اعتراض، 3 اسب نعش کش با تابلوهایی چون؛ آسم، تصادفات، بیماری چاقی و آب و هوا در حرکتی دسته جمعی تابوتی را از میدان لینکلن تا "استرند" حمل کرده و اثر سفر با خودرو را برجسته کردند. معترضان با حمل تابوت یک کودک کوچک، یاد کودکان و بزرگسالانی که از بیماری های مرتبط با آلودگی هوا جان باخته بودند را گرامی داشتند.

قرار بر این بود که مراسم die-in (اعتراضی که معترضان روی زمین خوابیده و خود را به مردن می زنند) به مدت 10 دقیقه در خارج از خزانه داری برگزار شود، اما پلیس از فعالان خواست تا به خاطر اعتراض ضد دولتی جداگانه و همزمان در خارج از خیابان داونینگ در میدان ترافالگار (از اصلی ترین میدان های لندن) تجمع کنند.

معترضان خواستار بودجه پاییزیِ زیست محیطی و اقلیمی با 6 میلیارد پوند برای سرمایه گذاری در پیاده روها و مکان های مخصوص دوچرخه سواری شدند.

"کَسپِر هیوز" یکی از سازمان دهندگان Stop Killing Cyclists گفت: "حمل و نقل بزرگترین بخش انتشار گازهای گلخانه ای در انگلیس است. دوچرخه سواری از اقلیم دفاع می کند. مراسم die-in حرکتی نمادین برای افرادی است که به خاطر آلودگی و تغییرات آب و هوایی جان خود را از دست داده اند."

وی با انتقاد از عدم تعادل شدید بین سرمایه گذاری در زیرساخت های دوچرخه سواری و گسترش شبکه جاده ای افزود که بررسی هزینه ها مضحک بود.

"دوناچاد مک‌کارتی" بنیانگذار Stop Killing Cyclists گفت: "با وجود آتشی که در قطب جنوب و آمازون افتاد و ده ها هزار انگلیسی از آلودگی ناشی از خودروها جان باختند، "ساجد جاوید" رئیس خزانه داری انگلیس پیشنهاد سوخت فسیلی سمیِ بیشتر را می دهد."

وی افزود: "بودجه سال 2019 باید به منظور ایجاد یک شبکه ملی دوچرخه سواری و کاهش هزینه های سوخت های سمی، شامل بودجه 6 میلیارد پوندی اضطراری اقلیمی و زیست محیطی باشد."

به گفته گاردین، بسیاری از معترصان از جاهای دیگر انگلیس با دوچرخه به لندن آمده بودند. گروه Extinction Rebellion به خاطر حفاظت از کودکان در برابر آلودگی سوخت های فسیلی خواستار سرمایه گذاری گسترده در ایمنی خطوط دوچرخه سواری شد.

"کلوین دِین" که از رامفورد در اِسِکس تا لندن دوچرخه سواری کرده بود گفت: "اگر خودرو کمتر و دوچرخه بیشتری وجود داشت، ما سالم تر بودیم. وقتی در لندن دوچرخه سواری می کنی واقعا وحشتناک است. خودروهای زیادی در جاده وجود دارد، مردم بسیار تنبل هستند و برای مسافت های کوتاه از ماشین استفاده می کنند. این دیوانگی است. بسیار ساده است، مردم باید دوچرخه سواری کنند."

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1519811
ارسال نظر
نظرات