شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 19:42 منتشر شده در مورخ: 1398/06/17 شناسه خبر: 1519841
آیت الله مکارم شیرازی:

عزاداران به جای قمه‌زنی، خون اهدا کنند

عزاداران به جای قمه‌زنی، خون اهدا کنند
مرجع تقلید شیعیان گفت: مسأله قمه‌زنی که یک حرکت غیرمنطقی است و به صورت ابزار تبلیغاتی در دست دشمن درآمده، باید برای همیشه به فراموشی سپرده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله مکارم شیرازی در پیامی، قمه زنی را حرکتی غیرمنطقی دانست که به ابزار تبلیغاتی دشمن علیه عاشورا، تبدیل شده است.

متن پیام آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

 

مراسم محرم و عاشورا از باشکوه‌ترین مراسم عزاداری و بزرگداشت در دنیا و محصول عشق و علاقه مردم به امام حسین (علیه السلام) و شهدای کربلاست، اما دشمن با عوامل نفوذی و برنامه‌سازی خود سعی دارد عظمت آن را مخدوش سازد؛ بنابراین لازم است کاملاً مراقب این جریان بود؛ از جمله اشعار و آهنگ‌های نامناسب که قطعاً از عظمت این مراسم خواهد کاست. مداحان عزیز مراقب باشند و اجازه ندهند تا دشمن از این طریق ضربه زند.

 

مسأله قمه‌زنی که یک حرکت غیرمنطقی است و به صورت ابزار تبلیغاتی در دست دشمن درآمده، باید برای همیشه به فراموشی سپرده شود و بدون نیاز به دخالت مسئولین انتظامی حذف شود. عزاداران عزیز می‌توانند به جای آن، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کرده تا بوسیله آن افرادی را از مرگ نجات دهند.

 

از ریختن خون قربانی در خیابان‌ها و مراکز عمومی جداً خودداری شود که هم اسباب آلودگی و نجاست می‌شود و هم ضررهای بهداشتی مهمی دارد. امیدوارم همه عزیزان این نکات را رعایت کنند."
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1519841
ارسال نظر
نظرات