شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1398/06/18 شناسه خبر: 1519912
کرملین:

پوتین و ماکرون درباره جزئیات اوضاع برجام گفت‌وگو کردند

پوتین و ماکرون درباره جزئیات اوضاع برجام گفت‌وگو کردند
دفتر ریاست‌جمهوری روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود، جزئیات وضعیت کنونی توافق هسته‌ای با ایران را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دفتر ریاست‌جمهوری روسیه روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای جزئیات بیشتری در مورد محتوای گفت‌وگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، درباره ایران منتشر کرد.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، در بخشی از بیانیه کاخ کرملین، آمده است: «طرفین وضعیت حول برنامه جامع اقدام مشترک برنامه هسته‌ای ایران را با جزئیات مورد بحث قرار دادند.»
 
این بیانیه می‌افزاید: «ولادیمیر پوتین و امانوئل ماکرون در مورد تحکیم تلاش‌های همه طرف‌های مربوطه برای حفظ برجام و اجرای کامل آن، گفت‌وگو کردند. آن‌ها همچنین یکدیگر را در جریان گام‌هایی که فرانسه و روسیه در این مسیر برداشته‌اند، قرار دادند.»
 
شب گذشته کاخ الیزه هم اعلام کرده بود که پوتین و ماکرون تلفنی در مورد ایران و اوکراین گفت‌وگو کرده‌اند.
 
تماس رؤسای جمهور روسیه و فرانسه چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که جمهوری اسلامی ایران در سومین گام در مسیر کاهش تعهد به توافق هسته‌ای، محدودیت‌های برجامی تحقیق و توسعه هسته‌ای را به حالت تعلیق درآورد.
 
ایران اردیبهشت ماه امسال در سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای، اعلام کرد تا زمانی که کشورهای باقی مانده در توافق هسته‌ای آثار ناشی از تحریم‌های آمریکا را جبران نکنند، تهران به مرور تعهد خود به برجام را کاهش می‌دهد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1519912
ارسال نظر
نظرات