شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:13 منتشر شده در مورخ: 1398/06/19 شناسه خبر: 1520038
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای گام سوم نشان داد در مورد منافع مردم و کشور تعارف نداریم

اجرای گام سوم نشان داد در مورد منافع مردم و کشور تعارف نداریم
نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه غربی‌ها همواره وانمود می‌کردند به قوانین بین‌الملل پایبند هستند، گفت: برجام برای غرب مثل یک آزمایش بود که عیار آنها در تمکین به مقررات بین‌المللی و حقوق بشر را آشکار کرد و در آن رفوزه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران در مقابله با بدعهدی‌های اروپایی‌ها، اظهارداشت: با اینکه غربی‌ها وانمود می‌کردند به قوانین بین‌المللی پایبند هستند اما برجام مثل یک آزمایشی بود که عیار آنها در تمکین به قوانین بین‌المللی و حقوق بشر را آشکار کرد و غربی‌ها در این آزمایش رفوزه شدند.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها با این همه ادعا در پایبندی به تعهدات و قوانین بین‌الملل با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از برجام هنوز نتوانسته‌اند به تعهدات‌شان عمل کنند و جامعه اروپا متوجه ضعف‌شان شدند که در مقابل آمریکا چقدر ناتوان هستند و دنیا هم فهمید که اروپایی‌ها در پایبندی به قوانین بین‌الملل فقط شعار می‌دهند و هرجایی که پای منافع در میان باشد ذره‌ای به تعهدات اخلاقی و بین‌المللی پایبند نیستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در برجام نشان داد که کاملاً آماده تعامل با جهان است و در جهت منافع مردم خود کوتاه نیامده و هیچ واهمه‌ای هم ندارد و در این راستا با روشی منطقی و اعلام قبلی نشان داد که به صورت گام‌ به گام تعهدات خود را در برجام کاهش می‌دهد به این معنی که هم به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارد و هم اگر جایی منافع و حقوق مردمش نادیده گرفته شود مقابله به مثل خواهد کرد.

عابدی گفت: اجرای گام سوم برجام ضروری است؛ باید به دنیا نشان دهیم که برای منافع کشور و مردم‌مان با هیچ احدی شوخی نداریم و اگر غربی‌ها به تعهدات‌شان در قبال ایران عمل نمی‌کنند ما هم دلیلی برای ادامه این تعهدات و پایبندی به آن نمی‌بینیم.

به گزارش فارس؛ وی اظهار داشت: هر چند نگرش‌های مختلفی در کشور وجود دارد و برخی برجام را از ابتدا مضر می‌دانستند  اما بنده اعتقاد دارم دولت گام‌های برجام  را خیلی خوب و قاطعانه برداشته است و این اقدام هوشمندانه جمهوری اسلامی بود که توانست ایران را از انزوا خارج کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکات مفیدی که جمهوری اسلامی ایران برای کاهش تعهدات برجام هوشمندانه و به صورت گام به گام در نظر گرفته این است تا اتحاد جهانی علیه کشورمان که تاکنون به وجود نیامده در آینده نیز تشکیل نشود و آمریکا روز به روز بیشتر در انزوا قرار گیرد که این را نشان از هوشمندی و تجربه دیپلماتیک می‌دانم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1520038
ارسال نظر
نظرات