شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1398/06/19 شناسه خبر: 1520040
کارشناس مذهبی:

اصل قیام امام حسین(ع) مبتنی بر امربه‌معروف و نهی از منکر بود

اصل قیام امام حسین(ع) مبتنی بر امربه‌معروف و نهی از منکر بود
کارشناس مذهبی گفت: امام حسین(ع) اصل و اساس حرکت خودشان را امربه‌معروف و نهی از منکر و اصلاح امت گذاشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام رضا تاج‌آبادی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی و کارشناس مذهبی در گفتگو با دیار آفتاب؛  با اشاره به اینکه حضرت اباعبدالله(ع) باعث تشویق مردم برای قیام علیه ظلم شد، گفت:امام حسین(ع) اصل و اساس حرکت خودشان را امربه‌معروف و نهی از منکر و اصلاح امت گذاشتند.

وی با بیان اینکه تا مردم خودشان پای کار اصلاح امور نیایند قطعاً اصلاحی صورت نمی گیرد افزود: امام حسین(ع) با شهادت خود کاری کرد که مردم بیدار شوند و این بیداری امروز فراگیر شده است.

تاج‌آبادی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) از قلب و جان خود گذشت تا مردم از کام گمراهی، انحراف، عافیت طلبی و دنیا پرستی  بیرون بیایند گفت: امروز ملت ایران در امتداد راه عاشورا و به برکت رهبری های الهی امام و مقام معظم رهبری در برابر تمام قدرت های دنیا ایستاد است و زیر بار ظلم نخواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه مردم در آن زمان حاضر نبودند هزینه جهاد در راه خدا را بدهند و توجهی به امر به معروف و نهی از منکر نداشتند افزود: منیت و دنبال هوس های شیطانی بودن مردم آن زمان را کور کرده بود و تنها به دنبال عافیت طلبی و تکسر گرایی بودند و این باید امروز درس مهمی باشد.

کارشناس مذهبی در این خصوص تصریح کرد: در واقع فلسفه قیام اباعبدالله(ع) در درجه اول این است که مردم از خواب غفلت بیدار شوند.

وی با بیان اینکه امروز باید تقویت فرهنگ عاشورایی در اولویت های کارها قرار گیرد گفت: امروز اگر انقلاب اسلامی به این نقطه رسیده به برکت خون سیدالشهدا(ع) و روضه ها و اقامه عزاهای عاشورایی است و باید قدر بدانیم.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه محبت به اهل بیت(ع) و شور حسینی یک امری فطری در شیعیان و مسلمانان است افزود: باید تلاش کنیم این محبت همواره حفظ شود و در راستای تقویت آن بکوشیم چراکه این موضوع می تواند نسخه شفابخشی برای جوانان و نوجوانان ما باشد.

کارشناس مذهبی در پایان خاطر نشان کرد: محبت و مودت، اطاعت و ولایت سه تکلیفی است که خداوند از انسانها انتظار دارد و ما باید به هرسه مورد توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1520040
ارسال نظر
نظرات