شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:22 منتشر شده در مورخ: 1398/06/19 شناسه خبر: 1520049
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

عملیات بازگشت حجاج به پایان رسید/متوسط تأخیرها ۱۹ دقیقه

عملیات بازگشت حجاج به پایان رسید/متوسط تأخیرها ۱۹ دقیقه
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به پایان عملیات بازگشت حجاج ایرانی در بامداد دیروز ۱۸ شهریور ۹۸، گفت: متوسط تاخیرهای پروازی در عملیات حج امسال ۱۹ دقیقه بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا جعفرزاده با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران گرامی آن حضرت، اظهار کرد: با فرود آخرین پرواز "هما" در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) در بامداد 18 شهریور ماه، عملیات افتخار آفرین حج تمتع سال 1398 به پایان رسید.

وی تصریح کرد: عملیات اعزام و پذیرش بیش از 88 هزار و 600 زائر ایرانی خانه خدا از 17 تیر در 19 فرودگاه کشور آغاز و ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با انجام 760 پرواز موفق به انجام این عملیات سنگین در کشور شد. 

وی با اشاره به اینکه متوسط تاخیرها حدود 19 دقیقه بود، افزود: با وجود رشد 4 درصدی زائران و 14/5 درصدی پروازها نسبت به سال گذشته، با هماهنگی و همدلی دستگاه‌های مختلف اجرایی و انتظامی و امنیتی مستقر در فرودگاه‌ها، تاخیرها کاهش چشمگیری نسبت به سال قبل داشت و بسیاری از پروازها هم با تعجیل به فرودگاه‌های مقصد رسید. 

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به سهم 26 درصدی ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در پروازهای امسال حج از تمامی دست اندرکاران در تمامی بخش های   "هما" و همکاری بعثه مقام معظم رهبری، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، سپاه حفاظت فرودگاه‌ها، پلیس فرودگاه های کشور، نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و سرپرست حجاج، سازمان حج و زیارت، گمرک و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1520049
ارسال نظر
نظرات