شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520220
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

طرح شفافیت آراء را امضاء کردم اما مخالفان را خائن نمی‌دانم/ مجلس دهم در میان مجالس ده‌گانه، نمره خوبی نمی‌گیرد!

طرح شفافیت آراء را امضاء کردم اما مخالفان را خائن نمی‌دانم/ مجلس دهم در میان مجالس ده‌گانه، نمره خوبی نمی‌گیرد!
یک نماینده مجلس می‌گوید با وجود آن که طرح شفافیت آراء را امضا کرده، نمی‌تواند به سادگی مخالفان این طرح را خائن تلقی کند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدصادق طباطبایی‌نژاد، عضو کمیسیون فرهنگی و فراکسیون نمایندگان ولایی و نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت، کاهش تدریجی تعهدات برجامی ایران را اقدامی پسندیده توصیف کرد و اظهار داشت: قرار نیست ایران در شرایطی که کم‌ترین سود را از برجام می‌برد به آن پایبند باشد و کاهش تدریجی تعهدات برجامی در جهت نیل به اهداف ملی منطقی است.

طباطبایی‌نژاد در پاسخ به پرسشی در ارتباط با انتقاد شدید حجت‌الاسلام پناهیان نسبت به مخالفت نمایندگان با شفافیت آراء گفت: خود من جزو کسانی بودم که طرح مذکور را امضاء کردم و خواهان تصویب آن بودم اما به سادگی نمی‌توان گفت که کسانی که با این طرح مخالفند خائن هستند.

وی افزود: مناسباتی که در مجلس مجموعه کشور در جریان است، گاه نمایندگان را تحت فشار قرار می‌دهد و سبب می‌شود که نمایندگان به آن‌چه که حق می‌دانند رأی ندهند!

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخش عمده‌ای از مخالفان طرح مذکور، مصالحی را برای مخالفت خود درنظر دارند گفت: مخالفان می‌گویند در همه‌جای دنیا نیز رأی‌گیری به شیوه کنونی مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود و این تصور نادرستی است که بپنداریم مخالفان طرح به دنبال کاسبی هستند!

طباطبایی‌نژاد در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که «آیا مجلس دهم را چنان‌که بسیاری از رسانه‌ها و سیاسیون گفته‌اند ضعیف‌ترین مجلس تاریخ ایران می‌دانید؟» گفت: احساس من این است که در میان 10 مجلسی که پس از انقلاب تشکیل شده است مجلس دهم کارنامه خوبی ندارد و نمره خوبی نمی‌گیرد؛ همانطور که دولت یازدهم و دوازدهم نیز نمره خوبی نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: البته آزمون‌های دشواری نیز از مجلس دهم گرفته شد اما با این وجود معتقدم می‌شد بهتر از این عمل کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1520220
ارسال نظر
نظرات