شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:49 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520231

اهداء بیش از ۱۰۰۰ واحد خون توسط عزاداران حسینی در سیستان و بلوچستان

اهداء بیش از ۱۰۰۰ واحد خون توسط عزاداران حسینی در سیستان و بلوچستان
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان از نذر و اهداء هزار و 174 واحد خون توسط عزاداران حسینی در ایام استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سهیلا خسروی در گفت و گو با عصرهامون، گفت: در تاسوعا و عاشورای سال جاری، هزار 174 نفر از عزاداران حسینی در سیستان و بلوچستان جهت اهداء خون مراجعه نمودند که از این تعداد 954 نفر موفق به نذر خون شدند.

وی افزود: سال گذشته نیز مردم نیک اندیش سیستان و بلوچستان هزار و 384 نفرمراجعه داشتند که هزار و 119 نفر از آنان موفق به اهداء خون شدند.

خسروی با اشاره به استقبال خوب مردم به اهداء خون تصریح کرد: هر ساله مراکز و پایگاه های انتقال خون در سیستان و بلوچستان در تاسوعا، عاشورای حسینی و دیگر ایام مذهبی و اسلامی با ازدحام مراجعه کنندگان رو به رو می شود.

مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 3 هزار و 200 بیمار تالاسمی، بیش از هزار بیمار دارای اختلال نادر خون ریزی دهنده، هزار بیماران دیالیزی و پیوندی در کنار سایر بیماران حوادث رانندگی و زایمان ها سبب شده است روزانه قریب به 400 واحد خون و فرآورده های آن در استان مورد نیاز باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه اهدای خون علاوه بر تاثیر مثبتی که بر حس انسان دوستی افراد به دنبال دارد سبب شادابی بیشتر در فرد اهداء کننده نیز می شود ضروری است افراد بیماران نیازمند به خون را یاری دهند.

وی در پایان دارا بودن حداقل وزن 50 کیلوگرم، نداشتن سابقه رفتار پرخطر، پایین نبودن فشار خون، دارا بودن حداقل 18 سال تمام و حداکثر 60 سال تمام، برخورداری از سلامت کامل و عدم ابتلا به کم خونی را از شرایط فردی اهداء کننده خون اعلام کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1520231
ارسال نظر
نظرات