شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:52 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520265
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات بروجرد:

6 موکب از بروجرد در عراق برپا می‌شود

6 موکب از بروجرد در عراق برپا می‌شود
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات بروجرد گفت: امسال تعداد موکب‌های بروجرد در عراق افزایش یافته و ۶ موکب به مناسبت اربعین برپا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالحمید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: اربعین یک حرکت عاشورایی است که هر ساله با حضور گسترده و پرشور ارادتمندان به امام حسین(ع) برگزار می‌شود و از سراسر دنیا زائران زیادی راهی این سفر معنوی می‌شوند.

وی افزود: در همین راستا موکب‌هایی برای پذیرایی و اسکان زائران اربعین در عراق برپا می‌شود و در این مدت به زائران خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات بروجرد از برپایی شش موکب از شهرستان بروجرد در عراق خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته دو موکب از بروجرد در عراق برپا شد اما با توجه به استقبال زائران اربعین، امسال تعداد موکب‌های بروجرد در عراق به شش موکب افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: موکب‌ها در کربلا، نجف و کوفه برپا می‌شوند و به طور متوسط هر موکب روزانه به هزار و 500 زائر خدمات لازم را ارائه دهد و موکب ها علاوه بر پذیرایی، اسکان زائران را نیز انجام می‌دهند.

گودرزی خاطرنشان کرد: امسال در ایام اربعین حدود 300 نفر برای ارائه خدمات در شش موکب در عراق اعزام می‌شوند و حدود 15 روز به طور مستمر به زائران اربعین خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای ایام اربعین بیان کرد: هر یک از شهروندان و خیرین که قصد کمک به موکب‌ها در ایام اربعین را دارند می توانند به محل‌هایی که در سطح شهر برای جمع‌آوری اعلام شده مراجعه کنند و کمک‌های نقدی و غیر نقدی شامل مواد غذایی خشک مانند برنج، حبوبات، قند و شکر و ... را اهدا کنند.

وی به برپایی دو موکب در ورودی و خروجی بروجرد در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: امسال نیز دو موکب در میدان آیت اله بروجردی(ره) و میدان زائران کربلا برای پذیرایی زائران اربعین آماده می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1520265
ارسال نظر
نظرات