شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520315

موج سواری آمریکا با گزارش جدید آژانس درباره ایران

انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی و ادعای اخیر رویترز، بهانه ای شده تا آمریکا از این موضوع سوءاستفاده کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز،  نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه‌ای ایران را به امتناع از پاسخ به سوالات این نهاد وابسته به سازمان ملل متهم کرده و رفتار تهران را غیرقابل قبول نامیده است.

این بیانیه می‌گوید عدم همکاری ایران در جوابگویی به آژانس سوالات جدی و اساسی درباره وجود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده ایران به وجود می‌آورد.
 
خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه از قول دیپلمات‌ها گزارش داده بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نمونه‌های آزمایش شده از یک انبار اتمی مورد ادعای اسرائیل در نزدیکی تهران، آثار اورانیوم کشف کرده‌ است.
 
انتشار گزارش رویترز درباره رد پای اورانیوم در انبار «تورقوزآباد» تهران در حالی است که کورنل فروتسا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز یکشنبه در تهران با مقامات جمهوری اسلامی دیدار کرد.
 
فروتسا در نشست مطبوعاتی با علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که ایران باید «به موقع و کامل» با بازرسان این سازمان همکاری کند.
 
وی بعد از بازگشت از تهران نیز گفت که ایران باید سریع پاسخ دهد و زمان در این موضوع، امری حیاتی است.
 
نمایندگی آمریکا در آژانس می‌گوید عدم همکاری ایران در شفاف‌سازی برنامه هسته‌ای خود با آژانس، باید نگرانی عمیق همه جامعه جهانی را برانگیزد.
 
منبع: مهر
https://www.dana.ir/1520315
ارسال نظر
نظرات