شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520343
نماینده ادوار مجلس:
چرا در برابر یک انتقاد برآشفته می‌شوید؟/ فلسفه پخش جلسات علنی از رادیو، شفاف‌سازی است
نماینده اسبق مردم تبریز گفت: اگر این انتقادات در گذشته محکم‌تر بیان می‌شد و مسئولین در اتاق‌های شیشه‌ای قرار داشتند، دیگر مدیر و مسئول میلیاردر پیدا نمی‌شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی با اشاره به انتقاد یکی از خطبای کشور درباره عدم استقبال وکلای ملت از طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: این طرح با امضای 180نماینده به صحن علنی آمد اما فقط 80 رای موافق آورد، معلوم میشود که امضاها کارشناسی نبود.

وی افزود: نمایندگان مجلس، وکیل مردم هستند بنابراین رای و تصمیم آن‌ها باید در معرض دید مردم قرار بگیرد. عموم ملت باید بدانند نماینده آن‌ها در مجلس چگونه عمل می‌کند. شفافیت، لازمه کار نمایندگی است.

نماینده اسبق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فلسفه و علت پخش جلسات علنی از رادیو هم در راستای شفافسازی است.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه تریبون مجلس کاملا آزاد در اختیار نمایندگان قرار دارد و درباره هر موضوعی و علیه هرکسی سخن گفته می‌شود، اظهار داشت: حالا یک روحانی هم پیدا شده و از عملکرد نمایندگان انتقاد کرده است، چرا ناراحت شده‌اید و اظهار ناخرسندی می‌کنید؟

نماینده ادوار مجلس سینه مسئول را گشاده و انتقادپذیر معرفی کرد و گفت: هر مسئولی اعم از مسئولین اجرایی تا نمایندگان مجلس نباید از انتقاد ناراحت شوند. مسئولین در قبال انتقادها ،تحمل و سعه صدر داشته باشند و روحانیت مبارز زبان گویای مردم هستند.

حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی تصریح کرد: انتقاد از مسئولین یکی از مصادیق امربه معروف و نهی از منکر است که در اصل هشتم قانون اساسی مورد تاکید قرار دارد.

نماینده اسبق مردم تبریز، شفافیت را مانع پیدایش رانت و ثروت‌های بادآورده عنوان کرد و افزود: اگر این انتقادات در گذشته محکم‌تر بیان می‌شد و مسئولین در اتاق‌های شیشه‌ای قرار داشتند، دیگر مسئول میلیاردر پیدا نمی‌شد.

میرتاج الدینی اظهار داشت: سرمایه‌های هنگفتی که دراختیار برخی مدیران قرار دارد، منبع پیدایش آن‌ها باید مشخص شود. مسئول اجرایی با تاجر یا سرمایه‌گذار تفاوت دارد.

وی در پایان متذکر شد: فردی که در این کشور مسئولیت دارد، نمی‌تواند از رانت‌های موجود در حکومت به نحو شخصی استفاده کند. اگر شفافیت رعایت می‌شد، فاصله طبقاتی در کشور به وجود نمی‌آمد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520343
ارسال نظر
نظرات