شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:09 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520366
مدیر کل انتقال خون هرمزگان:
استقبال عزاداران حسینی از اهداء خون در هرمزگان/ مراجعه بیش از 900 نفر به مراکز خونگیری
مدیر کل انتقال خون هرمزگان با اشاره به مراجعه بیش از 900 نفر هرمزگانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری به مراکز اهدای خون اظهار کرد: در این ایام 992 نفر مراجعه که 829 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛زارعی، مدیر کل انتقال خون هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به مراجعه بیش از 900 نفر هرمزگانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری به مراکز اهداء خون اظهار کرد: در این ایام 992 نفر مراجعه که 829 نفر موفق به اهداء خون شدند.

مدیر کل انتقال خون هرمزگان با اشاره به فعالیت 9 مرکز ثابت و سیار ایام تاسوعا و عاشورا در استان تصریح کرد: از این میزان اهداء خون سهم اهداکنندگان مستمر 52 درصد، اهداکنندگان با سابقه 31 درصد و اهدا کنندگان بار اول 17 درصد بود.

زارعی با بیان اینکه به همت مردم نوعدوست هرمزگان انتقال خون دارای وضعیت مناسبی برای پاسخگویی به نیاز بیماران استان است، گفت: ضروریست اهداکنندگان خون به طور مستمر و بیش از پیش به حضور در مراکز انتقال خون و کمک به همنوعان و اهداء خون توجه داشته باشند.

وی افزود: برخی افراد مانند بیماران خاص، مادران باردار، نوزادان، برخی اعمال جراحی و حوادث و سوانح همواره به دریافت خون احتیاج دارند و لازم است اهداکنندگان در طول سال نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

مدیر کل انتقال خون هرمزگان از بانوان نیز خواست میزان مشارکت خود در اهداء خون بیشتر کنند؛ زیرا سطح مشارکت و مراجعه بانوان هرمزگانی برای اهداء خون کمتر از شاخص میانگین کشوری است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520366
ارسال نظر
نظرات