شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520382
مدیرعامل راه آهن خبر داد

راه‌اندازی قطارهای ویژه اربعین/ افزایش چشمگیر خدمات ریلی

راه‌اندازی قطارهای ویژه اربعین/ افزایش چشمگیر خدمات ریلی
مدیرعامل راه آهن از راه‌اندازی قطارهای ویژه اربعین و افزایش چشمگیر خدمات ریلی در این ایام خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصادنیوز سعید رسولی ظهر امروز در بازدید از راه آهن غرب کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدید امروز از این خط راه آهن بنا به درخواست استاندار پرتلاش کرمانشاه صورت گرفت تا آخرین اقدامات لازم در خصوص این مسیر برای تسهیل در تردد زواراربعین صورت گیرد.

وی افزود: قطعا راه آهن ملایر به کرمانشاه تا مرز خسروی ادامه پیدا خواهد کرد و این مسیر به یکی از کریدورهای بین المللی تبدیل می شود، هرچند در حال حاضر هم کارکرد بین المللی و ترانزیتی دارد.

مدیرعامل راه آهن بیان داشت: اربعین حسینی یک اجتماع بسیار بزرگ جهانی است و ما افتخار داریم سال گذشته هم در خدمت زوار بودیم و با انتقال آنها به کرمانشاه در اجر این مراسم معنوی سهیم بودیم.

این مسئول در مورد برنامه های شرکت راه آهن برای ایام اربعین هم تصریح کرد: برنامه ها هنوز نهایی نشده است و در صورت تایید نهایی به استحضار مردم می رسانیم، اما امسال خدمات راه آهن رشد چشمگیری هم از لحاظ کمی و هم از حیث کیفی دارد.

راه اندازی قطارهای ویژه اربعین در مسیر مشهد به کرمانشاه

رسولی همچنین از راه اندازی قطارهای ویژه اربعین در مسیر مشهد به کرمانشاه خبر داد و گفت: همچنین در ایستگاه راه آهن کرمانشاه هم یک موکب برای خدمت رسانی به زوار مستقر خواهیم کرد.

وی افزود: امروز هم در بازدید که از مسیر داشتیم مواردی را بررسی کردیم که بخشی از آنها تا قبلاز اربعین رفع خواهیم کرد.

مدیرعامل راه آهن بیان داشت: کمیسیون تعیین سرعت هم به مسیر اعزام می شود تا دستور افزایش سرعت در برخی قسمتهایی که ارتقای زیرساخت داشته اند را صادر کند.

رسولی ادامه داد: تلاش ما بر این است که با کاملتر کردن این خط زمان مسیر کرمانشاه به ملایر که بالا است به نصف و کمتر برسد.

مدیریت راه آهن کرمانشاه به زودی معرفی می شود

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت اداره کل راه آهن کرمانشاه گفت: راه آهن اساسا تابع تقسیمات کشوری نیست و بسته به نوع ماموریت و پیچیدگی تقسیم بندی مناطق انجام می شود.

مدیرعامل راه آهن ادامه داد: کرمانشاه به دلیل موقعیت ویژه، چشمه های بار فراوان و مرزی بودن امکان توسعه در حوزه ریلی را دارد و حتما باید حیطه مسئولیت راه آهن آن افزایش یابد و به زودی مدیریت این مجموعه را معرفی می کنیم و تمام اختیارات لازم برای اداره ی آن تفویض خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد:البته در راه آهن به لحاظ مسائل فنی و تخصصی همکاری بین ادارات همجوار وجود دارد و باید ادامه داشته باشد اما اختیارات راه آهن کرمانشاه را افزایش می دهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1520382
ارسال نظر
نظرات