شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:59 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520510
معاون آموزش‌وپروش لرستان:

ورود ۳۵ هزار کلاس اولی به مدارس لرستان در سال تحصیلی جدید

ورود ۳۵ هزار کلاس اولی به مدارس لرستان در سال تحصیلی جدید
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه ۲۸۷۶ مدرسه دولتی وغیر دولتی در سطح استان وجود دارد گفت: ۳۵ هزار کلاس اولی وارد مدارس استان می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدعیسی سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۳۵ هزار دانش آموز پایه اول ثبت نام شده اند و برخی دانش آموزان پایه اول نیز در نوبت سنجش و مراحل غربالگری اولیه هستند.

وی با بیان اینکه تعداد دانش آموزان پایه اول نسبت به سال گذشته حدود دو هزار نفر افزایش یافته است افزود: تاکنون برای دوره ابتدایی بالای ۱۸۰ هزار نفر دانش آموز در مدارس سطح لرستان ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر در پایه ششم مشغول به تحصیل خواهند شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان بابیان اینکه در حال حاضر دو هزار و۸۷۶ مدرسه دولتی وغیر دولتی در سطح استان وجود دارد گفت: ۸۶۷ مدرسه که در آن‌ها کمتر از ۱۰ دانش آموز مشغول به تحصیل هستند در استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اول مهرماه هیچ کلاس دوره ابتدایی بدون معلم نیست عنوان کرد: اگر چه به اندازه کافی معلم متخصص در این دوره وجود ندارد اما با تمهیدات اندیشیده شده و از طرق مختلف جذب معلم، این مشکل بر طرف خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1520510
ارسال نظر
نظرات