شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1398/06/23 شناسه خبر: 1521010
نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس:

نتیجه قیام عاشورا، شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران بود

نتیجه قیام عاشورا، شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران بود
نماینده ولی‌فقیه سپاه قدس کشور در جمع امدادگران کمیته امداد استان گلستان گفت: نتیجه قیام عاشورا، شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران و حیات اسلام در دنیا بود زیرا اگر عاشورا نبود اثری از اسلام در دنیا نمی‌ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی، نماینده ولی‌فقیه در نیروی سپاه قدس کشور امروز با تسلیت ایام سوگواری و شهادت قافله‌سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بابیان مباحثی از عظمت امامان معصوم (ع) اظهار کرد: صبر و شکیبایی بر مصائب یکی از ویژگی‌های بارز ائمه معصومین (ع) است.

وی با اشاره به فرمایش امام حسن (ع) افزود: (لا یوم کیومک یا اباعبدالله) هیچ روزی مثل روز عاشورا نیست روزی که امام حسین (ع) و بهترین یارانش در جلوی اهل بیت شان، با وضع دردناکی به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی عنوان کرد: یقین به نشانه‌ها و آیات الهی و عظمت خداوند از نکات بارز و برجسته‌ی امامان و ائمه اطهار (ع) است و همین یقین به خداوند مهم‌ترین عامل ایستادگی و صبر در برابر مصائب و مصیبت‌های وارده بر آنان بود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه امام با عمل خود مردم را هدایت می‌کند نه با شعار و گفتار، گفت: امامان هیچ‌گاه غیر از خدا، تسلیم و بنده طاغوت نشدند، زیرا آنان دین‌شناس و به دنبال تحکیم دین الهی بودند.

وی تصریح کرد: ائمه اطهار، مشعل هدایت را برای ماندگاری دین و اسلام به دست گرفته‌اند تا با وقف زندگی وفدا کردن جان خود، به تکلیف الهی عمل کنند.

وی یادآور شد: به فرمایش امام علی (ع)، کسی باید سکاندار کشتی دین باشد که در مقابل سختی‌ها و مشکلات تحمل کند و مثل کوه ایستادگی کند، دشمن شناس باشد و راه را خوب بشناسد تا با هدایت بشریت به سوی هدف الهی گام‌های استوار بردارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی اظهار کرد: همه ائمه اطهار در مقابل دشمن مقاومت کرده و با فریاد حق طلبانه به روشنگری پرداخته و همچون امام سجاد (ع) که با بصیرت، آگاهی و لسان گویای خود بساط یزید را برهم زد برای برپایی پرچم حق تلاش کردند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امامان با ساده زیستی به عنوان الگوی جامعه، متولی اصلی حکومت دینی هستند، همان‌گونه که بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از این سیره پیروی کرده و در دل مردم جای گرفتند.

وی با اشاره به اینکه شکنجه روحی خیلی سخت‌تر از شکنجه جسمی در روز عاشورا بود گفت: دشمن با شکنجه روحی تلاش در تسلیم کردن افراد داشت که با پاسخ قاطع و برگرفته از صبر و یقین حضرت زینب (س) مواجه شد به طوری که فرمود (ما رایت الی جمیلا) من چیزی جز زیبایی ندیدم.

لازم به ذکر است، مراسم سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین (ع) به همت کمیته امداد استان گلستان و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع همکاران این نهاد برگزار شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1521010
ارسال نظر
نظرات