شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 17:03 منتشر شده در مورخ: 1398/06/23 شناسه خبر: 1521080

مخالفت 5نماینده سیستان وبلوچستان با طرح شفاف سازی مشارکت در جلسات علنی مجلس!

مخالفت 5نماینده سیستان وبلوچستان با طرح شفاف سازی مشارکت در جلسات علنی مجلس!
5 نفر از 8 نماینده سیستان و بلوچستان موافقت کتبی خود با طرح شفافیت حضور و غیاب در جلسات مجلس را تقدیم نکرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در آخرین گزارش میزان مشارکت نمایندگان در رای‌گیری‌های جلسات علنی که مربوط به مردادماه گذشته است اسامی افراد منظم را اعلام کرد.

در مقدمه این گزارش آمده است: "با توجه به موافقت کتبی تعدادی از نمایندگان مبنی بر شفاف سازی وضعیت حضور و غیاب خود در جلسات صحن و کمیسیون ها و همچنین میزان مشارکت در رای گیری های جلسات علنی، گزارش مرداد ماه 1398 منتشر می شود.

این گزارش صراحتاً اعلام کرده که لیست منتشرشده مربوط به یک سوم کل نمایندگان است و امکان انتشار اطلاعات دیگر نمایندگان نیز پس از اعلام موافقت آنها به صورت مکتوب وجود خواهد داشت.

نکته قابل تامل اینجاست که از میان 8 نماینده سیستان وبلوچستان تنها 3 نفر موافقت کتبی برای شفافیت عملکرد خود در مجلس را ارائه کرده اند که در این میان نام علیم یارمحمدی و حسینعلی شهریاری هر دو از حوزه انتخابیه شهرستان زاهدان و حبیب الله دهمرده از حوزه سیستان به چشم می خورد.
 
بر اساس آنچه در گزارش مجلس آمده است: علیم یارمحمدی در 58 جلسه رای گیری حضور داشته که ازاین  تعداد هیچ نقشی در ارائه نظر 10 جلسه نداشته است. شهریاری نماینده زاهدان نیز از 49 جلسه حضور 48 مورد را شرکت کرده است.
 
حبیب الله دهمرده از حوزه انتخابیه سیستان نیز 53 جلسه در زمان رای گیری حضور پیدا کرده که تنها در 45 مورد آنها حاضر به ثبت رای خود شده است. نکته مهمتر اینجاست که چرا 5 نماینده دیگر تاکنون موافقت کتبی خود برای شفافیت چنین طرحی را اعلام نکرده و همین 3 نماینده هم چرا به طور کامل در رای گیری ها شرکت نداشته اند؟!

این موضوع در حالی رخ می دهد که نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس، سال 95 اعلام کرده بود هر دقیقه اداره مجلس ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1521080
ارسال نظر
نظرات