شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521364
چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور برگزار می‌شود؛

حضور ۳ عکاس استان مرکزی در بخش ویژه جشنواره/ هدف جشنواره، کشف استعدادهای جوان حوزه عکس

حضور ۳ عکاس استان مرکزی در بخش ویژه جشنواره/ هدف جشنواره، کشف استعدادهای جوان حوزه عکس
دبیر چهارمین دوره جشنواره سراسری عکس نور در استان مرکزی با بیان اینکه هدف از جشنواره کشف استعداد های جوان حوزه عکس است، گفت: ۳ عکاس منتخب استان در بخش ویژه جشنواره شرکت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آرش صحرانورد دبیر چهارمین دوره جشنواره سراسری عکس نور در استان مرکزی در نشستی خبری با بیان اینکه هدف این جشنواره کشف استعدادهای جوان حوزه عکس و حمایت و تقویت از آن هاست، گفت: معرفی ارزش های اسلامی، ارتباط بیشتر عکاسان در سراسر کشور، معرفی دستاوردهای انقلاب و استعدادیابی عکاسان متعهد از دیگر اهداف مد نظر است.

حضور ۳ عکاس استان در بخش ویژه جشنواره

وی با بیان اینکه تمامی عکاسان به ویژه عکاسان بسیجی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، تصریح کرد: جشنواره شامل دو بخش ویژه و آزاد است که بخش ویژه مختص عکاسان منتخب بسیجی است. در واقع برای این بخش ده نفر شامل ۲ تیم ۵ نفره توسط انجمن عکس بسیج هنرمندان استان مرکزی به دبیرخانه جشنواره معرفی شد که در نهایت سه عکاس(علی کریمی، محمد ابراهیمی و فاطمه عابدی) برگزیده شدند که به ترتیب با موضوع تعطیلی کارخانجات و صنایع، آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی و زنان کارآفرین، مجموعه عکس‌های خود را به جشنواره ارسال می‌کنند.

دبیر چهارمین دوره جشنواره سراسری عکس نور در استان مرکزی اضافه کرد: این سه عکاس برگزیده مجموعا ۷ تا ۱۲ فریم عکس را که با مشورت استاد راهنما تهیه خواهند کرد، در مسابقه شرکت می دهند. ولی در بخش آزاد جشنواره هیچ محدودیتی وجود ندارد و حتی عکس های گرفته شده با گوشی تلفن همراه به شرطی که دارای کیفیت مناسب باشند در جشنواره شرکت داده می شوند.

محورهای جشنواره

وی به بیان محورهای فعالیت این جشنواره پرداخت و تشریح کرد: بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی- سبک زندگی ایرانی اسلامی- رونق تولید و ترویج فرهنگ حمایت و مصرف کالای ایرانی- خانواده و آسیب‌های اجتماعی فرارو (شامل طلاق اعتیاد و آسیب های فضای مجازی)- نگاهی نو به دفاع عزتمند اقوام مختلف کشور و معرفی قهرمانان و مبارزین انقلابی بومی و محلی- توانمندی‌ها و شکوه عزت، اقتدار و سازندگی و پیشرفت در چهلمین سال تاسیس و تشکیل بسیج- سالم‌سازی فضای اجتماعی با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب- نشاط بخشی، امیدآفرینی و تقویت روحیه امید در جامعه اسلامی- نقش مادران و همسران در هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرم و تداوم مقاومت و مبارزه با استکبار موضوعات این جشنواره را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: لزوما نیازی نیست که تمامی عکس های ارسالی به جشنواره، مختص آن تهیه شود به این معنی که عکاسان می توانند دو سوم مجموعه عکس ارسالی به جشنواره را از آرشیو خود که پس از سال ۹۶ گرفته شده انتخاب کنند و تنها نیاز است که یک سوم عکس های ارسالی در سال ۹۸ گرفته شده باشد.

۲۰ مهر ماه آخرین فرصت ارسال آثار

دبیر چهارمین دوره جشنواره سراسری نور در استان مرکزی با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار ۲۰ مهرماه است، افزود: داوری آثار ۴ آبان، اعلام اسامی راه‌یافته به مسابقه ۷ آبان و افتتاحیه و اهدای جوایز ۲۳ آبان انجام می گیرد که به نفرات برتر در «بخش ویژه» علاوه بر اهدای تندیس جشنواره، به ترتیب ۵، ۴ و ۳ میلیون تومان اهدا خواهد شد. همچنین مبالغ هدیه برای سه نفر برتر بخش آزاد به ترتیب۷، ۶ و ۵ میلیون تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: عکاسانی که مایلند در این جشنواره شرکت کنند می توانند با رجوع به سایت torfehonar.ir ثبت‌نام کرده و آثار خود را به جشنواره ارسال نمایند.

صحرانورد خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان مرکزی در تمامی دوره‌های قبل این جشنواره حضور پر رنگ و موثری داشته است، تا جایی که در آخرین دوره آن یکی از برگزیدگان از میان عکاسان این استان بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1521364
ارسال نظر
نظرات