شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521382
وکیل پایه یک دادگستری:
انتشار مطلب کذب در «خبر آنلاین» مطابق با قانون مجازات‌های اسلامی، جرم است/ اتاق فکر دشمن از داخل ایران تا کاخ سفید است
وکیل پایه یک دادگستری گفت: در قانون جرایم مطبوعات برای انتشار مطالب کذب، افترا و یا بزرگنمایی یک امر غیر واقعی، مجازات در نظر گرفته شده است از این رو انتشار مطلب کذب در «خبر آنلاین» مطابق با قانون مجازات های اسلامی، جرم مسلم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح الله سلاجقه وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با راه آرمان؛ در رابطه با خبر دروغ دختر آبی و انتشار آن توسط خبرگزاری دولتی خبرآنلاین  گفت: خوشبختانه این واکنش در ماه محرم که ماه امر به معروف است، اتفاق افتاده و خیلی خوشحالیم که خداوند دشمنان انقلاب و اسلام را از جاهلین قرار داده است.

وی ادامه داد: انعکاس چنین رفتارها، حرکات و واکنش‌های پیش بینی شده به واقع در اتاق فکر دشمنِ تا دندان مسلح فکری انجام می شود.

سلاجقه با بیان این که انعکاس چنین اخباری نشان از آن دارد که دشمنان قصد جاهلانه ای دارند و فقط هدفشان تخریب است، اظهار داشت: درست در چنین روزهایی دختر وزیری در مسلخ محاکمه آمده است اما برخی افراد با مطرح کردن دختر آبی اذهان را به جایی دیگر سوق می دهند، در صورتی که دختر آبی فرزند یک جانباز انقلاب است و پدرش از چنین رفتارهایی اعلام برائت داشته است.

وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به این که اتاق فکر داخلی حتی در جاهایی به یاری دشمنان خارج از این مرز و بوم می پردازد، افزود: در قانون جرایم مطبوعات برای انتشار مطالب کذب، افترا و یا بزرگنمایی یک امر غیر واقعی، مجازات در نظر گرفته شده است از این رو انتشار مطلب کذب در "خبر آنلاین" مطابق با قانون مجازات های اسلامی، جرم مسلم است.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری به داشتن تدبیر در سطوح جامعه بسیار تاکید دارند، افزود: کمبود مطالعه و آگاهی مردم و عدم تسلط به تدبیر واقعی از جمله ضعف های جامعه است از این رو در هر جایی که ضرر کرده ایم چه نسبت به روابط بین الملل و چه روابط داخلی به دلیلی نبودن تدبیربوده است.

سلاجقه افزود: مَثل برخی چون ضرب المثل ” کاسه ی داغ تر از آش است” در شرایطی که پدر دختر آبی از دشمنان اعلام برائت می کند اما برخی دنباله  داستان را می گیرند و این نمایان می کند که چنین برنامه هایی  فقط و فقط در جهت حرکت سیاسی است.

وی ابراز کرد: امیدواریم با گذشت زمان درس های بیشتر دشمنانِ واقعه انقلاب مشخص شود چه بسا چند روز پیش سخنگو کاخ سفید با لباس آبی برای پاسخ گویی حضور می یابد و این نشان می دهد اتاق فکر دشمنان از داخل ایران تا کاخ سفید است.

وکیل پایه یک دادگستری به اظهار نظر برخی سلبریتی ها در خصوص دختر آبی اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی سلبریتی ها با نمایش هایی،  خود را عالم درگاه خداوند می داند و متاسفانه اهل بصیرت هم  کلام آن ها را نقل قول می کند البته این موضوع به دلیل کمبود مطالعه در جامعه است.

سلاجقه ابراز داشت: این نکته بسیار مهم است که گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم چرا که شاهدیم هر نکته ای که مقام معظم رهبری اشاره و یا پیش بینی کرده اند در گذر زمان بروز کرده است.

وی در پایان بیان داشت: امیدورایم با آیین نامه و قوانین جدید راهکارها را برای افراد سو استفاده گر ببندند و از طریق قوانین اجازه ندهند که هر کس در هر نوع بیانی مساله مهمی را به دلخواه خود تفسیر و جلوه گر کند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1521382
ارسال نظر
نظرات