شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521419
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد مطرح کرد:

آمادگی پذیرایی از ۲۰۰ هزار زائر اربعین در بروجرد

آمادگی پذیرایی از ۲۰۰ هزار زائر اربعین در بروجرد
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: برای پذیرایی از ۲۰۰ هزار زائر اربعین در شهرستان بروجرد آمادگی لازم را داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، سرهنگ مجید سوری ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی اربعین که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: هر ساله استقابل از مراسم اربعین گسترده‌تر می‌شود و عاشقان و اردتمندان سیدالشهدا(ع) در ایام اربعین راهی کربلا می‌شوند.


وی افزود: در همین راستا در شهرستان بروجرد موکب شهید بروجردی برپا می‌شود که کار پذیرایی و اسکان زائران را انجام می‌دهند و هر ساله هزاران زائر در این موکب پذیرایی می‌شوند.


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد از آمادگی پذیرایی از ۲۰۰ هزار زائر اربعین در بروجرد خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته ۱۶۰ هزار زائر در موکب شهید بروجردی پذیرایی شدند و هزینه های موکب توسط نذورات مردمی تامین می‌شود.


عبدالحمید گودرزی مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان بروجرد نیز در این جلسه عنوان کرد: تعداد موکب‌های بروجرد در کشور عراق از دو موکب به شش موکب افزایش یافته و در هر موکب بیش از ۵۰ نفر کار پذیرایی از زائران را بر عهده دارند.


وی بیان کرد: سال گذشته ۱۱ کمیته اربعین برنامه ریزی شد و همه ادارات همکاری لازم را داشتند و امسال تلاش می‌شود تا پذیرایی از زائران در موکب‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.


مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان بروجرد تصریح کرد: همه ادارات برای برگزاری مراسم اربعین همکاری لازم را داشته باشند چرا که اربعین یک حرکت مردمی است و هر ساله خیل مشتاقان به سمت کربلا و مراسم اربعین بیشتر می‌شود.


وی گفت: ادارات دولتی اگر اعتبار برای هزینه کردن در این مراسم را ندارند از امکانات دستگاه اجرایی برای برگزاری این مراسم استفاده کنند؛ همه ادارات باید برای اربعین همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا بتوانیم از زائران در این مراسم و در موکب شهرستان بروجرد به بهترین شکل پذیرایی کنیم.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1521419
ارسال نظر
نظرات