شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521477
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریر سمنان:

60 درصد لوازم‌التحریر موجود در بازار تولید داخل است/ افزایش 4 برابری قیمت نوشت افزارهای کاغذی

60 درصد لوازم‌التحریر موجود در بازار تولید داخل است/ افزایش 4 برابری قیمت نوشت افزارهای کاغذی
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان از افزایش 4 برابری قیمت نوشت افزارهای کاغذی خبر داد و گفت: 60 درصد لوازم التحریر موجود در بازار، تولید داخل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد باقر فولادی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان درگفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص وضعیت بازار لوازم التحریر، گفت: اقلامی که مواد اولیه آن ها کاغذ است تقریبا قیمت آن ها 4 برابر افزایش پیدا کرده، به طور مثال یک بسته برگه آچار 12 هزار تومانی امسال با قیمت 45 هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان از افزایش قیمت 2 برابری خودکار، مداد، ماژیک و.. خبرداد و افزود: در سال گذشته واردات کاغذ با ارز دولتی انجام می شد که در حال حاضر با ارز آزاد وارد کشور می شود.

فولادی برخی کارخانجات، دفاتری با ارز دولتی تولید کردند، اما بنابر دلایلی برای فروش به بازار عرضه نشده است، مطرح کرد: برخی فروشندگان برای عرضه اینگونه تولیدات به انتظار نشستند که با پیگیری های متعدد به این نتیجه رسیدیم که اینگونه دفاتر به مناطق محروم ارسال می شود.

وی با بیان اینکه در ماه های اردیبهشت و خرداد قیمت کاغذ به شدت افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: دفاتر دولتی با تعداد بسیار ناچیزی در نمایشگاه نوشت افزار شهرسمنان عرضه می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان، گفت: به شهروندان توصیه می شود که نوشت افزارها را درحد نیاز خود تهیه و از خرید بیش از حد اجتناب کنند.

فولادی در ادامه افزود: کارخانجات تولیدی زیادی در کشور اقلامی مانند ماژیک، خودکار و ... را تولید می کنند، به همین دلیل کمبودی در بازار دیده نمی شود.

وی از افزایش 3 برابری خودکارهای خارجی خبر داد و عنوان کرد: شهروندان باید تا آنجایی که امکان دارد از تولیدات ایرانی استفاده کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان با بیان اینکه کالاهای ایرانی با کیفیت بسیار بالایی تولید می شوند، اظهار کرد: با توجه به نظرسنجی های گرفته شده، مشتریان از اجناس ایرانی رضایت کامل دارند.

فولادی ادامه داد: در سطح استان سمنان هیچ گونه احتکار و یا قاچاقی در زمینه لوازم التحریر مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت نوشت افزارها در سطح شهر نسبت به شهرهای دیگر مناسب است، گفت: فروشندگان با درصد بسیار ناچیزی تمامی اجناس خود را به فروش می رسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان گفت: شهروندان کالاها را به صورت پک خریداری نکنند چرا که ممکن است برخی از این کالاها با کیفیت مناسبی برخوردار نباشند.

فولادی تاکید کرد: در سال گذشته 60 درصد نوشت افزارهای موجود در بازار خارجی بوده و فقط 40 درصد آن داخلی است اما در حال حاضر این آمار معکوس شده و درصد بیشتری را نوشت افزارهای داخلی تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر فروشندگان لوازم التحریر شروع شده است، عنوان کرد: درج قیمت بر روی اقلام از سوی بازرسان نظارت می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریرسمنان مطرح کرد: نظارت بر طرح نوشت افزارها در کشور وجود دارد که برای ارائه طرح های مناسب نیاز به حمایت و تبلیغات از طریق رسانه ها داریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1521477
ارسال نظر
نظرات