شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521640
شهردار رابر مطرح کرد؛

اسامی شهدا جای کوچه‌های فاقد نام را می‌گیرد/ فرهنگ شهرسازی عاملی مؤثر در جهت آبادانی و توسعه شهر

اسامی شهدا جای کوچه‌های فاقد نام را می‌گیرد/ فرهنگ شهرسازی عاملی مؤثر در جهت آبادانی و توسعه شهر
شهردار رابر گفت: اسم شهید را از کوچه ها جا به جا و عوض نمی کنیم هر کوچه ای که به نام شهید شناخته شده باشد به تابلو کوچه اضافه خواهد شد و در تلاشیم کوچه های فاقد نام که از خیابان اصلی منشعب نمی شوند را به نام شهدا نامگذاری کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد علی طیاری درگفتگو با راه آرمان؛ درباره حذف نام شهید از برخی کوچه ها، گفت: نامگذاری کوچه های اساسی شهر در کمیته نامگذاری معابر شهر مصوب و توسط شهرداری اجرامی شود.

وی افزود: این کمیته متشکل از امام جمعه، فرماندار، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، رؤسای اداره فرهنگ و ارشاداسلامی، بنیادشهید، تبلیغات واعضای شورای شهر می باشد که درسال جاری تنها توانسته یک جلسه برگزار کند.

شهردار رابر بیان داشت: در این جلسه مقرر شد معابر و کوچه های فاقد نام شناسایی و نامگذاری شوند، شناسایی انجام شده و بزودی نام گذاری صورت می گیرد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ما در رابطه با حذف نام شهدا از برخی کوچه ها از جمله کوچه شهید یوسفی گفت: این کوچه از خیابان امام (رضوان الله تعالی علیه) منشعب می شود از این رو چنین کوچه هایی بدلیل قرارگرفتن در محدوده اصلی شهر طبق همان روند نامگذاری می شوند اما داخل پرانتز نام شهید اضافه می شود.

شهردار رابر با بیان اینکه یکسری اسامی کوچه ها را مردم از گذشته نام گذاری کرده اند، افزود: اسم شهید را از کوچه ها جا به جا و عوض نمی کنیم هر کوچه ای که به نام شهید شناخته شده باشد به تابلو کوچه اضافه خواهد شد و در تلاشیم کوچه های فاقد نام که از خیابان اصلی منشعب نمی شوند را به نام شهدا نامگذاری کنیم.

وی با اشاره به ماده ۱۵۵ قانون شهرداری افزود: پیاده رو محل عبور عابر پیاده است مکانی که متعلق به عموم مردم است از این رو مغازه دارن و یا شخص خاص نباید آن را تملک کند چرا که این حق الناس است.

وی با اشاره به پرداخت عوارض شهرداری توسط مردم شهر، افزود: پرداخت عوارض به شهرداری سبب می شود تا شهری زیبا و با امکانات  بیشتر داشته باشیم چرا که شهرداری ها با توجه به پولی که از عوارض دریافت می کنند می توانند برای شهر هزینه کنند از این رو فرهنگ شهرسازی عاملی موثر در جهت آبادانی و توسعه شهرستان رابر است.

انتهای پیام/


 


 

https://www.dana.ir/1521640
ارسال نظر
نظرات