شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521681
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام تمهیدات پیش‌بینی شده برای مدیریت ترافیک در ابتدای مهر گفت: یکی از این تمهیدات، اعمال محدودیت تردد برای خودروهای حمل و توزیع بار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پورسیدآقایی در نشست خبری با عنوان دوشنبه‌های پاسخگویی با محوریت استقبال از مهر، اظهار کرد: با آغاز مهر ترافیک شهر تا 40 درصد افزایش می‌یابد از این رو برنامه‌هایی برای کنترل ترافیک مدنظر قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی از تمهیدات در نظر گرفته‌شده اعمال محدودیت برخی خودروهای توزیع بار از جمله کامیونت‌ها از ساعت 6 تا 9 صبح است و درصورت تردد آنها در ساعات مذکور جریمه خواهند شد.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: دو سال است که پیشنهاد شهرداری در مورد شناور شدن ساعات کار در هفته‌ نخست مهرماه تصویب می‌شود اما امسال پیشنهاد دادیم ساعت کار از ساعت 7 تا 9 صبح شناور شده و در عصر نیز به تناسب تاخیر صبحگاهی ساعت کار شناور شود. با این حال امیدواریم با محدودیت هایی که در محدوده کاهش ایجاد شده، مقدار خودروی کارمندان نیز کاهش یابد.
 
وی افزود: یکی از نکات مؤثر در مدیریت ترافیک شهر تهران، رفتار رانندگان است چراکه نمی‌توان ترافیک را فقط با برنامه‌های شهرداری مدیریت کرد. برخی رانندگان رفتار خودخواهانه‌ای دارند و با توقف در تقاطع‌ها یا توقف دوبله با استدلال کوتاه بودن زمان توقف باعث ایجاد ترافیک می‌شوند. از این رو از شهروندان تقاضای رعایت حقوق شهروندان را داریم.
 
پورسیدآقایی تصریح کرد: بسیاری از والدین دانش آموزان نیز با آغاز مهر، تا زمان برقرار شدن سرویس رفت و آمد فرزندان خود را به مدرسه می رسانند اما همه مقابل مدرسه توقف میکنند و این امر باعث ایجاد ترافیک میشود. توجه به این مسئله از سوی والدین میتواند بخشی از ترافیک را کاهش دهد.
 
منبع: تسنیم
http://dana.ir/1521681
ارسال نظر
نظرات