شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521806
معاون فرهنگی سپاه پاسداران عنوان کرد

امیدآفرینی؛ مهمترین سر فصل بیانیه گام دوم/ ریشه آسیب‌های اجتماعی در بی توجهی به شعارهای انقلاب است

امیدآفرینی؛ مهمترین سر فصل بیانیه گام دوم/ ریشه آسیب‌های اجتماعی در بی توجهی به شعارهای انقلاب است
معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه "گفتمان مقاومت" کلیدی‌ترین بحث در مقابل سازش است گفت: ریشه آسیب‌های اجتماعی کشور بی توجهی به شعارهای انقلاب اسلامی مثل آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال وعزت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک،  سردار حسین نجات ظهر امروز در نشست استانی تبیین و گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب فراتر از یک بیانیه و به عنوان منشور انقلاب اسلامی در آغاز دهه پنجم انقلاب است که در آن فراز و فرودهای مسیر انقلاب توسط مقام معظم رهبری بیان شده است.

وی افزود: در این بیانیه بنیان‎هایی که منشور بر آن استوار است و اینکه در چه نقطه ای از انقلاب هستیم و مسیر پیش رو، فرصت ها و تهدیدها بیان شده است؛ مقام معظم رهبری روش‌ها و رهنمودهای کافی را برای خوب طی شدن مسیر ارائه‌ داده اند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران عنوان کرد: از جمله اهمیت های این بیانیه این است که کسی آن را بیان کرده است که بعد از امام عالی ترین شخصیتی است که محکم در مقابل استکبار ایستاده و بر اصول استوار و بر آرمان‌ها پافشاری دارد و دائما متکی به خدا است.

وی بیان کرد: ژرف اندیشی و اهمیت دادن بر پیشرفت علمی از ویژگی های ایشان است و بیانیه توسط رهبری در مقطعی بیان شد که ضرورت داشت به طوری که  در نخستین روزهای چهل سالگی دوم انقلاب مطرح شد.

سردار نجات تصریح کرد: نسل جوان نباید از بیانیه گام دوم انقلاب به سادگی عبور کنند و لازم است این بیانیه را مطالعه کنند. باید با جوانان گفتمان داشت به طوری که این گفتمان مطالبه همه نخبگان از حکومت ها و دولت ها شود و به صورت گفتار باقی نماند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین سر فصل در بیانیه گام دوم انقلاب، امید آفرینی است که مقام معظم رهبری می فرمایند نخستین و ریشه‌ای ترین تکلیف شما جوانان باید پیشگام در شکستن محاصره تبلیغاتی باشد ودر خود و دیگران پرورش دهیم و ترس و ناامیدی را دور کنیم.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: نکته دیگر گفتمان مقاومت بوده که کلیدی ترین بحث در مقابل سازش است، امسال سه فصل از بیانیه شامل امید آفرینی و گفتمان مقاومت،عدالت ومبارزه با فساد و اقتصاد مقاومتی و بقیه سر فصلها در سال آینده بررسی می‌شود.

وی اظهار داشت: تمام تولیدات ما باید به سمت امید آفرینی باشد و انقلاب را دریابیم که با انقلاب دوقطب شرق و غرب به دوقطب اسلام و استکبار تبدیل شد؛ عظمت راه طی شده را باید برای مردم بازگو کرد به طوری که انقلاب ما بدون الگوبرداری از صفر شروع کرده و رژیم ننگین استبدادی را به مردم سالاری تبدیل کرد و با ترکیب جمهوریت و اسلامیت درخشید ودرمقابل جدی ترین تهدیدها امنیت خود را تضمین کرد به طوری که امروز امن ترین منطقه هستیم.

سردار نجات افزود: ما در یک مسیر سربالایی قرار داریم و با وجود تهدیدات فراوان و تحریم، در نرخ رشد سوادآموزی رتبه اول را داریم؛ نرخ رشد علمی ما ۱۱ برابر متوسط رشدعلمی دنیاست و در رده علمی ۱۶ام جهان هستیم که نشان دهنده سرعت دویدن ما با وجود مشکلات و تحریم ها و مقاومت است.

وی عنوان کرد: بر اساس چهار عامل قدرت سیاسی، ایجاد اتحاد در دنیا، قدرت موشکی و قدرت دفاعی کشورها تقسیم بندی می‌شوند که ایران قدرت هفتم است، بینش سیاسی و مشارکت مردمی در همه امور در این ۴۰ سال بعد از انقلاب به اوج رسیده است و استقلال خود را فدای مشکلات نکرده ایم وایستاده ایم وبه آرمان‌های خود خیانت نمی‌کنیم.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران بیان کرد: محصول ۴۰ سال راهی که طی کرده ایم ملتی مستقل و آزاد، مقتدر و با عزت، انگیزه جهادی در بین جوانان، پیشرفته در علم و مطمئن و امیدوار و دارای تأثیر فراوان در منطقه است. ما سختی ها را گذرانده ایم و مسیر پیش رو نیز به سختی گذشته نیست.

وی تصریح کرد: به مرحله خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی رسیده ایم و با میدان دادن به نسل جوان می‌توان با همت و هوشیاری ۴۰ سال دوم را شروع کرد؛ در بیانیه آمده است که مهمترین ظرفیت‌های جمهوری اسلامی جوانان مومن و تحصیل کرده و انقلابی هستند که می‌توانند پیشرفت جامعه فراهم کنند.

سردار نجات خاطرنشان کرد: ریشه آسیب‌های اجتماعی کشور بی توجهی به شعارهای انقلاب اسلامی مثل آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال وعزت است که باید در مقابل ابر قدرت‌ها عزت خود را حفظ کرده و آن را زیر قطع نامه های ننگین ندهیم.

وی گفت: در بیانیه مهمترین تهدید انقلاب را ابزارهای رسانه ای پیشرفته و فراگیر ذکر کرده که امکان خطرناکی را در اختیار کانون ضد معنویت و اخلاق نهاده به طوری که واقعیت ها را کاملا بالعکس می‌کنند و با دروغ ایجاد ناامیدی می‌کند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران اظهار داشت: از مهمترین اصول راهبردی پیشرفت انقلاب دفاع ابدی از نظریه نظام انقلابی با اصول غیر قابل خدشه پذیر چون عدالت و مبارزه با فساد است و با نگاه و روحیه انقلابی و عمل جهادی می‌توانیم پیروز شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1521806
ارسال نظر
نظرات