شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1522029
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان خبر داد؛

کشف بیش از ۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در رفسنجان

کشف بیش از ۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در رفسنجان
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان گفت: چهار هزار و چهارصد لیتر سوخت قاچاق خارج از شبکه فرآورده های نفتی توسط ماموران این فرماندهی کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ سرهنگ محمد مهدی کریمی در خصوص کشفیات اخیر نیروی انتظامی شهرستان رفسنجان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت باغات پسته موضوع دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار قرارگاه مبارزه باسرقت شهرستان قرار گرفت و ماموران توانستند اقدامات اطلاعاتی یک نفرسارق را شناسایی و در یک عملیات ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیرکردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهم ماموران موفق به کشف ۳۰۰ کیلوگرم پسته سرقتی شدند که اموال مسروقه تحویل مال باختگان گردید و متهم با تشکیل پرونده روانه دادسرا شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی رفسنجان  از کشاورزان خواست توصیه های پلیس را جدی بگیرند و در امر گماردن نگهبان حتما مشخصات نگهبانان را به کلانتری محل ارائه نمایند.

کشف کالای قاچاق به ارزش ۸ میلیارد ریال در رفسنجان

کریمی افزود: در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و ارز ماموران پلیس این فرماندهی در حین گشت زنی در سطح شهرستان به یکدستگاه خودرو اتوبوس پاکستانی مشکوک و خودرو را متوقف کردند.

کریمی ادامه داد: ماموران با هماهنگی مقام قضایی خودرو را مورد بازرسی قرار دادند که مقادیر ۱۹۱۹ کیلو البسه،۳۰۰جفت کشف،۱۲۰عددشلوار لی ،۲۴۰عدد کاپشن و مقادیری انواع البسه دست دوم را کشف کردند.

این مقام قضایی با بیان اینکه ارزش این محموله قاچاق کشف شده ۸میلیارد ریال برآورد شده است افزود: در این رابطه یکدستگاه خودرو توقیف و چهار نفر متهم دستگیر که پس ازتشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان خاطر نشان کرد: همکاری مردم در ارائه گزارشات در ارتباط با قاچاق کالا در کنار تغییر رویکرد هموطنان عزیز از خرید کالاهای خارجی و روی آوردن به مصرف کالاهای داخلی و آگاه سازی عمومی ضرر و زیان های هولناک اقتصادی استفاده از اجناس خارجی می تواند عللهای قوی مبارزه با کالای قاچاق قلمداد شود.

کشف ۸۰ کیلوگرم حشیش در عملیات پلیس رفسنجان

کریمی بیان داشت : در پی اعلام پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بافق استان یزد مبنی بر اینکه یکدستگاه خودرو سواری سمند به محض رویت ماموران ایست بازرسی آن شهرستان از محل متواری گردیده است به سمت شهرستان رفسنجان در حال حرکت است بلافاصله طرح مهار در شهرستان رفسنجان به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: ماموران پلیس این شهرستان با پایش محسوس و نامحسوس خودروهای عبوری موفق شدند خودروی متواری را در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متوقف و راننده آن را دستگیر کنند.

این مسئول انتظامی افزود: در بازرسی از این خودرو ۸۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش کشف و راننده آن به مرجع قضائی معرفی شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی رفسنجان تصریح کرد: همپوشانی ماموریتی پلیس شهرستان ها و استان های همجوار یکی از نقاط قوت و عوامل موفقیت پلیس در برخورد با مجرمان است که با تکیه بر آن اجازه جولان به قاچاقچیان نمی دهیم.

کشف ۳۷ لیتر شربت متادون در رفسنجان

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان بیان داشت: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با سوداگران مرگ ماموران این فرماندهی در محور رفسنجان به کرمان اقدام به اجرای ایست بازرسی مقطعی کردند.

وی ادامه داد: ماموران در پایش خودروهای عبوری به یکدستگاه اتوبوس ولوو سفید رنگ مشکوک و اقدام به بازرسی خودرو کردند که در بازرسی از خودرو موفق به کشف ۳۷٫۵ لیتر شربت متادون و ۸۰۰ عدد قرص متادون شدند.

این مقام انتظامی افزود: در این رابطه دو نفر متهم را دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ کریمی با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند گفت: پلیس با جدیت و قاطعیت با افراد فرصت طلب و سودجو و سوداگران مرگ مبارزه می کند و اجازه جولان به این افراد را نمیدهد.

دستگیری یک نفرسارق و کشف یک دستگاه موتور سیکلت سرقتی در رفسنجان

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان  بیان داشت: در پی گشت زنی هدفمند ماموران در سطح شهر به یک دستگاه موتور سیکلت مشکوک برخود، موتورسیکلت را جهت بررسی و استعلام متوقف کردند.

وی ادامه داد: پس از استعلام در سامانه پلیس مشخص گردید موتور سیکلت از شهرستان یزد دارای سابقه سرقتی می باشد که سریعا ماموران راکب موتورسیکلت را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم جرم خود اعتراف کرده است، افزود: موتور سیکلت کشف شده با هماهنگی لازم تحویل مالباخته گردید و متهم با تشکیل پرونده روانه دادسرا شد.

کریمی ضمن قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش نمایند.

کشف چهار هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق در رفسنجان

کریمی در ادامه گفت: در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و سوخت ماموران این فرماندهی اقدام به گشت زنی هدفمند در سطح شهرستان کردند.

وی ادامه داد: ماموران در اجرای گشت زنی در سطح شهرستان به یک دستگاه خودرو اتوبوس مشکوک و پس از توقف مورد بازرسی قرار دادند و در بازرسی از آنها موفق به کشف ۸۸۰ لیتر سوخت قاچاق شدند.

این مقام انتظامی افزود: در اجرای یک عملیات دیگر واحد های گشتی سطح شهر به سه دستگاه خودرو سواری در داخل شهر مشکوک شدند و خودروها را متوقف و مورد بازرسی قرار دادند که در بازرسی از خودروها موفق به کشف بیش از سه هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاجاق شدند.

کریمی با بیان اینکه سوخت قاجاق کشف شده خارج از شبکه فراورده های نفتی بود افزود: سوخت قاجاق تحویل شرکت نفت و متهمان با تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

سرپرست فرماندهی انتظامی رفسنجان در پایان از شهروندان خواست جهت حفظ منابع ملی همکاری بیشتری با پلیس داشته باشند و هر گونه موارد مشکوک را با شماره تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت های پلیس گزارش نمایند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1522029
ارسال نظر
نظرات