شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1522031
آیت‌الله کعبی:

بیانیه گام دوم، سند بالادستی ایدئولوژیک نظام اسلامی است/ باید در برابر اسلام آمریکایی به خط ولایت تمسک کنیم/ تفرقه؛ سم مهلک دهه آینده انقلاب

بیانیه گام دوم، سند بالادستی ایدئولوژیک نظام اسلامی است/ باید در برابر اسلام آمریکایی به خط ولایت تمسک کنیم/ تفرقه؛ سم مهلک دهه آینده انقلاب
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بیانیه گام دوم به مثابه سند بالادستی ایدئولوژیک نظام اسلامی است و می‌تواند به اسناد بالادستی دیگر نظام مانند سند چشم‌انداز انقلاب، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت جهت‌دهی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: برخلاف نظامهای سیاسی دیگر نظام ولایت و امت یک آهنگ دارند و مطلوب اسلام این است که فاصله‌ای میان امامت و امت نباشد و پیوند قلوب باشد تا با محوریت توحید، حقیقت واحده اسلام را پیش ببرند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب منشور انقلاب اسلامی در چهل سال دوم انقلاب است که به شکل حکیمانه، عالمانه و با نگاهی جامع و ارزیابی کارشناسانه تدوین شده است.

بیانیه گام دوم به مثابه سند بالادستی ایدئولوژیک نظام اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بیانیه گام دوم به مثابه سند بالادستی ایدئولوژیک نظام اسلامی است و می تواند به اسناد بالادستی دیگر نظام مانند سند چشم انداز انقلاب، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت جهت‌دهی کند.

وی با اشاره به اینکه این بیانیه می تواند سند پایه‌ای برای بسط معارف انقلاب و شناخت اولویت‌های انقلاب اسلامی باشد افزود: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب به شکل ماهرانه‌ای به تبیین گفتمان انقلاب اسلامی پرداخته‌اند و در این راستا، انقلاب اسلامی را در امتداد انقلاب رسول الله(ص) به عنوان انقلاب توحیدی، فطری، انسانی، تمدن‌ساز در مقیاس جهانی مطرح کرده‌اند.

انقلاب اسلامی عامل تحقق حاکمیت اسلام در برابر جاهلیت مدرن

آیت‌الله کعبی تصریح کرد: انقلاب اسلامی نه یک انقلاب ملی و یک عرصه‌ای است بلکه انقلابی برای تحقق حاکمیت اسلام در برابر جاهلیت مدرن و پیچیده عصر حاضر است.

وی ظرفیت انقلاب را دارای ظرفیت تمدن‌سازی دانست و افزود: همانگونه که در صدر اسلام نهضت رسول الله(ص) چنین تمدنی را شکل دادند لذا در آن بر خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی بر پایه معارف اسلام ناب محمدی تأکید شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در مقطع دوم انقلاب بر پایه آیات قرآن چندین مطلب وجود دارد و از آیه «اعتصموا بحبل الله جمیعا»، می‌توان استفاده کرد که آحاد امت اسلام و نیروهای مؤمن و انقلابی در دهه پنجم انقلاب باید جایگاه و مسئولیت خودشان را بشناسند و آن وظیفه را بدون سستی، دلزدگی با امیدآفرینی و الهام بخشی از بیانیه گام دوم به خوبی انجام دهند.

باید در برابر اسلام امریکایی به خط ولایت تمسک کنیم

وی افزود: عبارت «حبل الله» به اسلام، قران و ولایت تفسیر شده لذا می توان اسلام ناب محمدی بر پایه آموزه‌های اهل‌بیت(ع) با محوریت آرمان‌های امام(ره) و تبیین رهبر معظم انقلاب اسلامی جاری شود.

آیت‌الله کعبی با بیان اینکه در جامعه‌پردازی پشت سر ولایت، همه باید هماهنگ و دسته جمعی وظایف را شناخته و انجام دهیم گفت: وظیفه داریم در برابر اسلام امریکایی به خط ولایت تمسک کنیم و بشناسیم و همچنین باید با هم این کار را با روحیه جهادی و مؤمنانه انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه اینگونه نباشد که در صحنه تکلیف سیاسی و اجتماعی عده‌ای حاضر نشوند بلکه همه باید پای کار باشند افزود: در سایه عمل به آموزه‌های اسلام ناب و حرکت در مسیر رهبری، وحدت و ایستادگی در برابر دشمن به خیرات و برکات می‌رسیم.

تفرقه، سم مهلک دهه پنجم انقلاب است

عضو مجلس خبرگان رهبری تفرقه را سم مهلکی در دهه پنجم انقلاب دانست و اظهار کرد: باید تمام ظرفیت‌های خودمان را بسیج کنیم.

وی افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبری عیب بزرگ چهل ساله انقلاب را ظرفیت‌های دست نخورده‌ای می دانند که از انها استفاده نشده است؛ منابع انسانی مؤمن و انقلابی از نسل جوان که پیشران و موتور محرک انقلاب اسلامی است در کنار منابع طبیعی و غنی بی نظیر کشور باید بخوبی استفاده شود.

روحانیت ظرفیت‌های خودشان را برای تعالی انقلاب به میدان بیاورند

آیت‌الله کعبی تصریح کرد: اگر به ظرفیت های انقلاب و برنامه‌های دشمن نگاه شود باید اولویت‌های راهبردی هفت گانه که در بیانیه گام دوم ترسیم شده شناخته شود لذا روحانیت باید ظرفیت‌های خودشان را برای رشد و تعالی انقلاب به میدان بیاورند.

وی با اشاره به این مطلب که همه اولویت‌های مورد انتظار رهبر معظم انقلاب در قالب برنامه عملیاتی، قابل تحقق است افزود: می‌توان در چهل سال آینده با شتاب بیشتر به اهداف انقلاب همچون تمدن‌سازی و بسترسازی برای ظهور منجی عالم بشریت نزدیک شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522031
ارسال نظر
نظرات