شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1522075
متلاشی شدن باند سارقان احشام در عملیات کارآگاهان پلیس در اراک/ اعتراف به ۲۴ فقره سرقت
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضا باند سرقت احشام و کشف ۲۴ فقره سرقت احشام خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ سید نورالدین حسینی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: در پی سرقت‌های متعدد احشام در شهر "داودآباد" اراک و چند روستاهای اطراف شهرستان، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت .

حسینی اظهار کرد: با آغاز تحقیقات میدانی و نامحسوس کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، سارقان که بومی منطقه و ساکن یکی از روستاهای شهرستان بودند، شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی هر ۵ نفر در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر شدند.

وی ادامه داد در بازجویی‌های فنی و تخصصی مأموران انتظامی، دستگیرشدگان به سرقت ۳۳ رأس دام در ۲۴ مرحله سرقت احشام از روستاهای شهرستان و  فروش آنها به ۲ خریدار احشام مسروقه اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی یادآور شد: سارقان در اعترافات خود درباره چگونگی انجام سرقت احشام این‌گونه اذعان داشتند که در ساعات پایانی شب با استفاده از موتورسیکلت، اقدام به شناسایی منزل یا دامداری مورد نظر کرده و سپس در فرصت مناسب، با شکستن قفل درب و در برخی از موارد نیز با تخریب دیوار دامداری، وارد محل مورد نظر خود شده و احشام را با موتورسیکلت از محل خارج می کردند.

حسینی با اشاره به دستگیری خریداران احشام سرقت شده در عملیاتی جداگانه و معرفی کلیه دستگیرشدگان به مرجع قضائی برای سیر مراحل قانونی گفت:‌ عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل حفاظتی در نگهداری از احشام و نیز اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس از عواملی است که بستر‌ساز وقوع سرقت از دامداری ها است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1522075
ارسال نظر
نظرات