شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522205
استاندار کرمانشاه خبر داد:

کاهش ۷ درصدی تلفات جاده‌ای کرمانشاه

کاهش ۷ درصدی تلفات جاده‌ای کرمانشاه
استاندار کرمانشاه از کاهش هفت درصدی تلفات جاده‌ای از ابتدای سال در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امشب در نشست شورای ترافیک استان کرمانشاه که با حضور رییس پلیس راهور ناجا برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه مرکز ثقل غرب کشور است که به استانهای همدان، ایلام، کردستان و لرستان ارائه خدمات می کند.

استاندار کرمانشاه افزود: فرودگاه بین المللی و خط ریلی استان کرمانشاه در اختیار چهار استان همجوار قرار دارد.

وی گفت: امسال در وزارت راه و شهرسازی بندر خشک غرب کشور را در استان کرمانشاه تعریف کردند که مستلزم سرمایه گذاری بسیار زیادی است.

مدیر ارشد استان ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که نقاط حادثه خیز در استان را در قالب محورهای حادثه‌خیز تعریف کنیم و جهت تبدیل شدن به بزرگراه یا آزاد راه به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از پلیس راه بیستون تا حمیل را با سرمایه ای بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار کردیم و در حال حاضر در آن محور مشغول کار هستند.

بازوند بیان داشت: همچنین مذاکراتی با سرمایه گذاران داشتیم که از همدان تا پلیس راه بیستون را نیز به بخش خصوصی واگذار کنیم و تاکنون فراخوان مرحله اول را در این خصوص صادر کردیم.

استاندار کرمانشاه کاهش تلفات جاده ای را یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: در این راستا طبق ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم مبنی بر کاهش ۳۰ درصدی تلفات به ازای هر ۱۰ هزار نفر جمعیت را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار تقویت ساختار راهور استان کرمانشاه شد و بیان داشت: البته کارهای بزرگی در این حوزه انجام گرفته است و ۵ ماهه اول امسال شاهد کاهش هفت درصدی مجموع تلفات و ۱۰ درصدی مجروحین ناشی از تصادفات بودیم.

بازوند افزود: اما با بازگشایی مرز خسروی این تقویت ساختار چه به لحاظ نرم افزاری چه سخت افزاری بیشتر محسوس است.

استاندار کرمانشاه گفت: با بازگشایی مرز خسروی مهمانانی از خارج کشور به خصوص کشورهای ترکیه و آذربایجان خواهیم داشت لذا لازم است نسبت به این امر مدیریت داشته باشید.

وی افزود: زیرساختها تا خسروی زیرساختهای قابل قبولی است و محور متنوعی برای رانندگان دارد اما نیازمند کمک جدی جهت تقویت بیش از پیش این محور هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522205
ارسال نظر
نظرات