شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522275
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
نقش زنان انقلابی برای جوانان و دختران جامعه تبیین شود
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه امروز آن چیزی که بسیار مهم است تبیین نقش زنان انقلابی برای نسل جدید است گفت: نیاز است نقش مؤثر زنان در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برای جوانان و دختران جامعه تبیین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی صبح امروز در اجلاسیه بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: شیر زنان ایران اسلامی در شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس نقش مؤثری را داشته اند.

کریمی با اشاره به اینکه زنان در کنار مردان در طول چهل سال انقلاب حماسه های زیادی را خلق کرده اند اظهار کرد: در سایر صحنه های انقلاب نیز نقش زنان بسیار چشمگیر بوده است.

وی با بیان اینکه زنان قهرمانانه در مقاطع حساس انقلاب حضور داشتند ادامه داد: درصحنه های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش زنان همیشه فعال و مؤثر بوده و با مشارکت خودشان توطئه‌های دشمنان را تا حدود زیادی خنثی کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه امروز آن چیزی که بسیار مهم است تبیین نقش زنان انقلابی برای نسل جدید است اظهار کرد: نقش مؤثر زنان در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باید برای جوانان و دختران جامعه تبیین شود.

کریمی اضافه کرد: با همین الگوهای برتر می‌توانیم به سمت تمدن اسلامی که آرمان موردنظر انقلاب اسلامی است حرکت کنیم.

وی بابیان اینکه دشمن امروز تمام توان خود را برای استحاله و ناامید کردن جوانان گذاشته ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی بیشتر به فکر جوانان باشیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه کنگره ملی شهدای استان مرکزی با ۱۶ اجلاسیه تخصصی نقش اقشارمختلف در دفاع مقدس که الگوهای برتر هستند را برای نسل جدید تبیین می کند افزود: امروز اجلاسیه بانوان نهمین اجلاسیه در ذیل کنگره است.

کریمی خاطرنشان کرد: کمیته بانوان کنگره شهدای استان مرکزی زحمات زیاد و اقدامات ارزشمندی را در طول این سال ها انجام داده است که قابل‌تقدیر است.

استاندار مرکزی:

نسل جدید باید از زنان انقلاب و دفاع مقدس الگو بگیرد

سید علی آقازاده استاندار مرکزی گفت: امسال استان مرکزی شاهد برگزاری کنگره ملی شهدا است که با ۱۶ اجلاسیه برنامه مهمی را برگزار می کند.

آقازاده اظهار کرد: اجلاسیه بانوان اقدامی بسیار خوب و به موقع که امیدواریم نقش زنان در انقلاب اسلامی در این اجلاسیه به خوبی تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه این مراسم افتخاری بزرگ برای استان مرکزی است ادامه داد: مادران و همسرتان شهدا و رزمندگان با تربیت هایشان حماسه ها آفریدند و سلحشوران جبهه ها را پرورش دادند.

استاندار مرکزی گفت: اگر نگاهی کنیم به نقش زنان در این چهل سال متوجه می شویم نقش زنان از ابتدای انقلاب و حتی صدر اسلام و پیشبرد اهداف آن بسیار مؤثر بوده است.

آقازاده با بیان اینکه نگاه امام و مقام معظم رهبری به زنان کامل ترین نگاه است بیان کرد: این همان نگاه اسلام است که نسخه برتر است.

وی ادامه داد: امروز اگر به شهدا و رزمندگان دفاع مقدس افتخار می کنیم این افتخار نشات گرفته از همان تربیت مادران و همسران است که باید تبیین شود.

استاندار مرکزی گفت: جمله معروف امام(ره) که می فرمایند: «از دامن زن، مرد به معراج می رود» در قبل از جنگ و بعد از جنگ و هم اکنون به اثبات رسیده است.

آقازاده بیان کرد: در زمان شکل گیری انقلاب، امام به مردانی تکیه کردند که حاصل تربیت شیر زنان بوده اند که در طول عمر پهلوی نقش موثری در آشکار کردن ظلم های رژیم شاهنشاهی انجام دادند.

وی اضافه کرد: در جنگ تحمیلی فرزندانی به صحنه آمدند که در دامن همین شیر زنان پروش یافته بودند و این نقش موثر باید امروز تبیین شود.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه پیشرفت های علمی در همه زمینه ها مرهون تلاش ها و مجاهدت ها و تربیت های زنان انقلاب است افزود: در زمانی که تحریم های ظالمانه دشمن در اوج خود قرار دارد زنان و مادران انقلاب اسلامی جوانان تربیت کرده اند که عرصه های علمی را یکی پس از دیگری در هم نوردیدند.

آقازاده بیان کرد: امروز ایران اسلامی نه تنها در فرهنگ انقلابی مورد تقدیر دنیا است بلکه در تمامی عرصه ها همچون پیشرفت های فرهنگی،علمی و سیاسی از همه جلوتر است و اینها مرهون تربیت برتر زنان است.

وی خاطرنشان کرد: نسل جدید باید از زنان انقلاب و دفاع مقدس الگو بگیرد چرا که حماسه سازی های زنان در انقلاب نتیجه نگاه کامل اسلام به بانوان است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1522275
ارسال نظر
نظرات