شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522381
استاندار زنجان:

مدیریت پشت میزی، مدیریت انقلابی نیست

مدیریت پشت میزی، مدیریت انقلابی نیست
استاندار زنجان گفت: اگر قرار باشد از پشت میز مدیریت کنیم اسمش انقلابی گری و مدیریت انقلابی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا، فتح الله حقیقی امروز در کارگروه اجتماعی،فرهنگی،سلامت،زنان و خانواده،اظهار داشت: باید با افرادی که موجب آتش سوزی در شهرستان طارم شدند، به شدت برخورد شود.

وی افزود: از 12 ظهر آتش آغاز شد که با فعالیت 600 نیرو این آتش سوزی مهار شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد از پشت میز مدیریت کنیم اسمش انقلابی گری و مدیریت انقلابی نیست،بدون هیچ گونه شرایطی دیروز باید کمک می کردیم با فرمایش کردن نمی توان در قلب مردم جایگاه یافت.

حقیقی با اشاره به اینکه ای کاش مدیران قبل از مدیر شدن تفکر اجتماعی قالبی داشته باشند، افزود: در استان زنجان فرصت هایی وجود دارد که در کشور بعید می دانم ایجاد شده باشد که اگر از این فرصت ها شود سودمند برای استان و کشور است.

وی یادآور شد: نماینده ولی فقیه در استان زنجان همواره در کنار مسئولان بوده و هر گونه مسائل و مشکلات را حل می کند.

این مسئول با بیان اینکه خیرین استان زنجان به عنوان ظرفیت محسوب می شوند، ادامه داد: افراد تحت پوشش استان زنجان 3.5 برابر کشور است.

استاندار زنجان ادامه داد: هئیت های مذهبی استان زنجان نیز الگو هستند و بسیاری از مردم کشورهای جهان در یوم العباس زنجانی ها شرکت می کنند.

حقیقی با اشاره به ظرفیت های زنجان به عنوان شهر غواصان دریا دل و پایتخت شور و شعور حسینی، افزود: زنجان می تواند پایلوت اجرای طرح های آسیب های اجتماعی باشد.

وی با اشاره به حوزه های علمیه و مدرسان خوب و بدون حاشیه زنجان ،گفت: زنجان دارای دانشگاه های معتبر علمی است که می توان از این ظرفیت نیز به خوبی استفاده کرد.

این مقام مسئول بیان داشت: کمیته رصد اجتماعی در استان زنجان تشکیل شده است و مدیرانی که مردم نظر مثبتی راجع به آنها دارند، تشویق می شوند.

 

*برخی جوامع زیربنایی به موضوع آسیب های اجتماعی ورود می کنند

آیت الله شیخ علی خاتمی در ادامه این جلسه اظهار داشت: در همه جوامع آسیب های اجتماعی وجود دارد که برخی جوامع زیربنایی به موضوع نگاه کرده و سراغ علت های آسیب شناسی می روند تا این آسیب ها کاهش یابد.

وی افزود: اما در برخی جوامع سراغ معلول ها می روند که این امر موجب می شود تا هیچ وقت نتیجه درستی حاصل نشود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با طرح این سئوال که آیا اقتداری که در مسائل جهانی و منطقه ای داریم در مسائل فکری، اخلاقی و رفتاری جامعه داریم؟افزود: همه تقصیرها را نمی شود گردن دشمن انداخت.

آیت الله خاتمی بیان داشت: فرهنگ در کشور ما به تعبیر مقام معظم رهبری مظلوم است و عجب و خودستایی ما را گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: معولا گاهی یک تا دو مسئله را در جامعه اصل قرار می دهیم و از بقیه غافل می شویم که ضروری است همه اعضا وظیفه خودشان را درست انجام دهند،جامعه به مراحل درستی می رسد.

وی بر ضرورت برنامه ریزی در خصوص مسائل فرهنگی تاکید کرد و گفت: باید دید در چهل سال گذشته چقدر به موضوع مسائل اجتماعی توجه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: برنامه کوتاه مدت و بلند مدت مدونی در زمینه مسائل فرهنگی ضروری است.

آیت الله خاتمی یکی از فرصت های تبیین مسائل فرهنگی را ماه محرم عنوان کرد و گفت: باید اندیشه ها و آرمان های امام حسین (ع) برای تبیین مسائل فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد:  در برخورد با آسیب های اجتماعی تا وقتی سراغ علت ها نرویم برنامه همین است اگر سراغ علت ها برویم حداقل مسائل حل می شود.

 

*کاهش میزان جرائم در استان زنجان

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان در ادامه اظهار داشت: در همه جرائم استان نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه است.

خانی پور خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در جلب مشارکت مردمی موفقیت های خوبی داشته و 20 درصد تماس های مردم به پلیس افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 20 درصد مراجعه مردم به کلانتری های استان زنجان کاهش یافته است، بیان داشت: طرح های پاکسازی پلیس نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش یافته است.

این مسئول تصریح کرد: در ساماندهی معتادان متهاجر و بحث سرقت موفقیت های خوبی انجام شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522381
ارسال نظر
نظرات