شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522465
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس برنامه‌های هفته دفاع مقدس را تشریح کرد:

«ما پیروز هستیم» شعار امسال هفته دفاع مقدس/ نام شهید حذف‌ ناشدنی است

«ما پیروز هستیم» شعار امسال هفته دفاع مقدس/ نام شهید حذف‌ ناشدنی است
سرهنگ کوشکی از اجرای ۳۳ برنامه محوری و اساسی در هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، سرهنگ سعید کوشکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه «ما پیروز هستیم» شعار امسال هفته دفاع مقدس فارس است اظهار داشت: در این هفته، برنامه ها حول 33 محور اصلی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سه عنصر اصلی در طول حیات 40 ساله انقلاب اسلامی نقش خود را به خوبی ایفا کردند تا ایران به‌عنوان یکی از قدرت‌های منطقه شناخته شود، گفت: امامین انقلاب اعم از امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای، با ایستادگی در مقابل دشمنان و با هدایت و جانفشانی، امروز انقلاب را به سرحدات نفوذ معنوی در نقاط مختلف دنیا رسانده‌اند چرا که امروز سربازان انقلاب مرز معنوی انقلاب را گسترش می‌دهند.
 
کوشکی، عامل دوم را مردم دانست و گفت: اگر مردم سختی‌ها را تحمل نکنند، انقلاب نمی‌تواند پیش‌رود و این مردم بودند که سختی‌ها را تحمل کردند تا انقلاب بتواند از بحران‌ها عبور کند.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ادامه داد: عامل سوم پیش‌قراولان جهاد و شهادت هستند که جان خود را کف دست گذاشته و از سرحدات مرزی کشور دفاع کردند.
 
وی با اشاره به حذف نام شهید در بعضی شهرها، ضمن تأکید بر اینکه آنانی که تحمل نام شهید را ندارند بی لیاقتی از خودشان است تصریح کرد: نام شهید حذف‌شدنی نیست و امیدواریم جریان نفوذ فرصت پیدا نکند که نام شهدا را حذف کنیم ضمن اینکه ما هم با چنین چیزی مقابله می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که کسی نام شهید را حذف کند.
 
کوشکی یادآور شد:‌ در سایر کشورهای دنیا، همیشه به نیکی از قهرمانان کشور خودشان یاد کرده و همواره نام آنان را در همه جا زنده نگه‌ می‌دارند اما متأسفانه برخی در کشورمان این کار را انجام می‌دهند و این ملت اهل علم و فن هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرند البته در استان فارس چنین چیزی ندارد اما در عین حال به جد این مسئله را پیگیری می‌کنیم ضمن اینکه باید بدانیم کسی که تحمل شنیدن نام شهید را ندارد، خداوند لیاقت را به او نداده است که بتواند مورد شفاعت شهدا قرار گیرد.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: برنامه ها در دو قالب تنظیم شده که یک قالب برنامه‌های اختصاصی در مرکز استان شهرستان‌ها و بخش‌ها برگزار می‌شود و دارای هزاران عنوان است، اما در مرکز استان با محور اداره کل بنیاد حفظ آثار، ۳۳ برنامه محوری و اساسی پیش بینی شده است.
 
به گفته وی، نمایشگاه ترکیبی در مقابل اداره کل، با سه ترکیب که تاریخ معاصر ایران تاکنون را شامل می شود و به عنوان اصحاب یمین برگزار خواهد شد.
 
نمایشگاه تجهیزات دفاعی کشور، رونمایی تمبر یادبود شناسنامه شهدا، گردهمایی روحانیون دفاع مقدس، دیدار با خانواده شهدا در طول هفته دفاع مقدس، و همایش تجلیل از سرداران جنگ نرم و جنگ سخت نیز در طول هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه های تشریحی سرهنگ کوشکی در هفته دفاع مقدس است.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از برنامه های رادیویی و تلویزیونی در هفته دفاع مقدس هم گفت و اظهار داشت: "بشارت"، عنوان برنامه تلویزیونی زنده ای است که از ۳۰ شهریور ماه، به مدت ۱۰ شب به روی آنتن می‌رود.
 
به گفته وی، این برنامه میان اقشار مختلف فعال در هشت سال دفاع مقدس تقسیم شده و هر شبی اختصاص به حضور سپاه، ارتش، جهاد و دیگر ارگانهای درگیر در دفاع مقدس دارد.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1522465
ارسال نظر
نظرات