شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 21:58 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522514
مدیرکل اوقاف مازندران عنوان کرد

توزیع 500 بسته «مهر تحصیلی» بین دانش‌آموزان مازندرانی

توزیع 500 بسته «مهر تحصیلی» بین دانش‌آموزان مازندرانی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از توزیع 500 بسته آموزشی در قالب طرح «مهر تحصیلی» در بین دانش‌آموزان استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه بسته‌های مهر تحصیلی شامل کیف، انواع لوازم‌التحریر و ... است، افزود: ارزش ریالی هر بسته 100 هزار تومان است و در مجموع 500 میلیون ریال از محل عوائد موقوفات هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: در توزیع این بسته‌ها دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که از سوی ارگان‌هایی چون کمیته امداد، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان و معتمدین محلات به آموزش و پرورش معرفی می‌شوند، در اولویت هستند.

حیدری با تاکید بر ایجاد وقف های جدید با نیات مرتبط با کمک به دانش آموزان و دانشجویان  خاطر نشان کرد: این طرح هر ساله با هدف محرومیت‌زدایی از دانش‌آموزان بی‌بضاعت صورت می‌پذیرد.
وی با بیان اینکه موقوفه میرزا مهدی خان اشرفی در بهشهر یکی از موقوفات شاخص استان مازندران با نیت کمک به دانش آموزان نیازمند است، ادامه داد: شهرهای آمل، بابل، بهشهر و لاریجان مجری طرح مهر تحصیلی هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران  با بیان اینکه عواید موقوفات حوزه تحصیل و کمک به دانش آموزان در راستای نیت واقف هزینه می شود، اضافه کرد: تمامی عواید موقوفات استان بر اساس نظر واقف در وقف نامه عمل می شود و هیچگونه انحرافی در آن وجود ندارد.

این مسئول ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف را عامل بسیار مهمی در رشد و شکوفایی ابعاد مختلف استعدادهای جامعه دانست و بیان کرد: هر کسی در ترویج فرهنگ وقف قدم های مثبتی بردارد آن فرد هم از ثواب وقف بهره می برد و چه بهتر است همه ما در ترویج فرهنگ وقف گام برداریم.

حیدری با بیان اینکه همه جامعه و مردم از ثمرات و برکات وقف برخوردار می شوند، گفت: موقوفاتی در استان در راستای کمک به بیماران نیازمند و تجهیز بیمارستان ها وجود دارد که سلامتی به مردم هدیه می دهد و این مسئله بسیار ارزشمند است و ثمرات فراوانی دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522514
ارسال نظر
نظرات