شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522605
رئیس کل دادگستری استان قزوین خبر داد؛

شناسایی ۷۱ مورد ساخت و ساز غیرمجازدر قزوین / پروژه مروارید کارشناسی می‌شود

شناسایی ۷۱ مورد ساخت و ساز غیرمجازدر قزوین / پروژه مروارید کارشناسی می‌شود
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: ۷۱ مورد ساخت و ساز غیرقانونی در استان شناسایی شده که چند مورد تخریب شده و این روند به نوبت ادامه دارد؛ نمی‌خواهیم حقوق مردم تضعیف شود اما سرمایه‌ای که برای آیندگان است باید حفظ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص،  صبح امروز نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی با موضوع بررسی مشکلات حوزه منابع آب استان، خطر سیلاب در برخی نقاط، سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی و مشکلات پروژه تجاری مروارید محمدیه در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قروین برگزار شد.

حجت الاسلام نورالله قدرتی در این جلسه با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم سرمایه‌هایی که برای نسل آینده است را حفظ کنیم، اظهارکرد: مصوبات خوبی را درحوزه آب، چاه‌های غیرمجاز و حریم رودخانه‌ها تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات پروژه مراورید در شهر محمدیه، نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه در خصوص نظر کارشناسان جهاد کشاورزی در حوزه اراضی کشاورزی در دست داریم.

رئسی کل دادگستری استان قزوین افزود: متاسفانه در گذشته کوتاهی‌هایی شده که درصدد هستیم با کسانی که به حقوق بیت‌المال تعرض می‌کنند برخورد جدی شود.

این مسئول بیان کرد: برخی از نهادهای دولتی مجوزهایی صادر کرده‌اند که در حریم رودخانه ساخت و ساز انجام شده که قطعا باید با این افراد برخورد قانونی شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: کسانی که این مجوزها را دارند برای جبران خسارت می‌توانند به فرد یا دستگاهی که این مجاوزها را صادر کرده مراجعه کنند.

وی یادآور شد: ۷۱ مورد ساخت و ساز غیرقانونی در استان شناسایی شده که چند مورد تخریب شده و این روند به نوبت ادامه دارد؛ نمی‌خواهیم حقوق مردم تضعیف شود اما سرمایه‌ای که برای آیندگان است باید حفظ شود.

نهادهای دولتی حدود ۱۸ مورد مجاوزهایی را صادر کرده‌اند

رئیس کل دادگستری قزوین ادامه داد: نهادهای دولتی حدود ۱۸ مورد مجاوزهایی را صادر کرده‌اند که در حریم رودخانه ورود شده که این موارد لیست خواهد شد.

این مسئول ابراز کرد: پروژه مروارید مدت‌ها است متوقف شده که ستاد اجرایی، مسکن و شهرسازی و شهرداری مصوبات خوبی را در سال گذشته ابلاغ کرده‌اند.

وی تاکید کرد: مصوبات تایید شده و باید کارگروهی تاسیس شود تا کاربری اراضی بررسی شود و حق و حقوق ستاد اجرایی مشخص شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: به نهادها در حوزه صدور مجوز چاه‌های غیرمجاز مهلتی داده شده و اگر در این مهلت برای نصب کنتور اقدامی نشود بدون شک چاه‌ها مسدود می‌شود و کوتاه هم نخواهیم آمد.

این مسئول با بیان اینکه مردم باید خودشان حافظ قانون باشند، افزود: مسئولین و مدیرانی که به حقوق بیت‌المال تعرض کرده و یا در انجام وظایف خود در حفظ بیت‌المال کوتاهی می‌کنند باید پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم ۷۱ مورد حریم رود خانه را آزاد کنیم بیش از ۱۰ هکتار حریم آزاد می‌شود و به مالکیت قبلی باز می‌گردد که تا کنون بیش از ۱۰ مورد از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رود خانه تخریب شده و با نظارت قانون مابقی موارد تخریب خواهد شد

قدرتی گفت: قطعا تخریب ساخت و سازهایی که در حریم رودخانه‌ها به طور غیرمجاز ایجاد شده خسارتی به دنبال دارد اما اگر تخریب نشود خسارات بیشتری وارد خواهد شد.

وی تاکید کرد: جلسات تشکیل شده این پیام را دارد که دستگاه قضایی خصوصا بعد از انتصاب آیت الله رئیسی جدی‌تر شده است؛ در واقع نهادینه کردن قانون و اینکه مدیران به وظایف خود بیشتر توجه کنند از مهمترین موارد است.

مریم نخستین در این جلسه درباره مشکلات پروژه مروارید اظهار کرد: زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع در سال ۸۲ از اداره راه و شهرسازی به شهرداری واگذار شده است.

شهردار محمدیه افزود: کاربری این زمین مشخص نشده و اداره شهرسازی می‌گوید که کاربری این زمین تجاری است اما طبق کارشناسی که شهرداری انجام داده این زمین کاربری کشاورزی دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522605
ارسال نظر
نظرات