شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522636
دریادار سیاری:

دشمن با کوچکترین تهدیدی علیه ایران، کوبنده ترین پاسخ ها را دریافت می کند/مردم محور کردن دفاع مقدس از هنرهای امام بود

دشمن با کوچکترین تهدیدی علیه ایران، کوبنده ترین پاسخ ها را دریافت می کند/مردم محور کردن دفاع مقدس از هنرهای امام بود
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران مردم محور کردن دفاع مقدس را از هنرهای امام برشمرد و بیان کرد: این مهم باید در این کنگره به خوبی تبیین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در اجلاسیه امیران و ۱۴۰۰شهید ارتش استان مرکزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی و هفته دفاع مقدس گفت: کنگره ملی شهدای استان مرکزی در راستای تبیین نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس کار بسیار ارزشمندی را انجام می دهد و قطعاً حرف‌های زیاد و قابل‌توجهی برای گفتن خواهد داشت.

سیاری افزود: با برنامه‌هایی که در هفته دفاع مقدس در سراسر کشور انجام می شود تلاش می کنیم ضمن گرامیداشت شهدا و این هفته ارزش های دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل کنیم.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس ما از محرم گرفته شده است، شعار آن و تاکتیک های آن عاشورایی است و الگوی رزمندگان ما عاشورا بود و همه چیز در دفاع مقدس برگرفته از مکتب عاشورا بود و در واقع دفاع مقدس کربلایی بود و به تأسی از آموزه‌های امام حسین(ع) رقم خورد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان اینکه همزمانی هفته دفاع مقدس با محرم اتفاق بسیار مبارکی است که باید قدر آن را بدانیم و از این فرصت ارزشمند استفاده کنیم اظهار کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا کمتر از شهادت نیست و این جمله مفهوم بسیاری را در خود دارد. مفهوم این جمله این است که اگر امروز ما با جنگ نرم درگیر هستیم و دشمنان می خواهند ارزش های دفاع مقدس و انقلاب را از ما بگیرند و شهدا را فراموش کنیم، زنده نگه داشتن یاد شهدا در مقابله با این جنگ اهمیت زیادی دارد.

وی بیان کرد: دشمن امروز به دنبال این است که ارزش های دفاع مقدس و آن ایثاری که در جبهه ها بود را فراموش کنیم و برگزاری کنگره شهدا از این جهت قابل تقدیر است. ما نباید اجازه دهیم که دشمن اهداف خود را در این خصوص دنبال کند و برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در راستای مقابله با این اقدام دشمن کاری بسیار ارزشمند است.

سیاری کنگره شهدا را  یک عملیات گسترده در راستای نشان دادن ایستادگی ما بر روی اهداف و آرمان ها به دشمن دانست و افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند ما هرچه داریم به برکت خون شهدا است و ما باید برای فهم این جمله دستاوردهای انقلاب را بازخوانی کنیم چراکه آنچه داریم آورده های شهدا و رزمندگان هستند که امروز وظیفه داریم به خوبی از آنها پاسداری کنیم.

وی عنوان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید دشمن توطئه های خود را با ایجاد اختلاف های قومیتی شروع کرد و در این راستا اقدامات خرابکاری های زیادی انجام دادند. اگر مجاهدت های شهدا و رزمندگان نبود، نمی توانستیم در برابر آن توطئه های سنگین دوام بیاوریم و لذا باید تاریخ را به خوبی مرور کنیم چراکه اختلافات قومیتی و مذهبی زحمات زیادی بر روی دوش رزمندگان گذاشت.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: بعد از آن توطئه ها ترورها را راه انداختند و حزب اللهی ها را ترور می کردند و برای رسیدن به اهدافشان بیش از ۱۷ هزار نفر را به شهادت رساندند و البته باید گفت که این ۱۷ هزار ترور، جامعه را سربلند کرد.

وی به طرح های مختلف دشمنان برای ضربه وارد کردن به انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: صدام ابزاری برای رسیدن دشمن به اهدافشان تبدیل شد و به او بهانه هایی دادند و او را علیه ایران اسلامی تحریک و همه جانبه از او حمایت کردند. در آن مقطع زمانی دنیا دو قطبی بود و دو قطب کاملا در تضاد هم بودند ولی برای مقابله با ایران اسلامی با یکدیگر متحد شدند و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات را به صدام دادند.

سیاری با تاکید بر اینکه گرفتن اسیر از ۲۵ کشور دنیا در جنگ تحمیلی نشان از تهاجم همه جانبه علیه ایران داشت، تصریح کرد: هدف اصلی دشمن در این توطئه ها جلوگیری از پیشرفت انقلاب و شکست انقلاب بود که موفق نشدند.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود چرا اسم جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شد مطرح کرد:  این در واقع از ابتکارات امام بود. امام در جایی می فرمایند دشمن سنگی را انداخته و بروید دفاع کنید و منظور ایشان در اینجا تنها نیروهای مسلح نبود بلکه منظورشان این بود همه اقشار مردم برای دفاع از کشور به پاخیزند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران مردم محور کردن دفاع مقدس را از هنرهای امام برشمرد و بیان کرد: این مهم باید در این کنگره به خوبی تبیین شود.

وی اظهار کرد: علیرغم اینکه در دفاع مقدس کسی کمک ما نکرد و در این چهل سال شدید ترین تحریم ها و توطئه ها را علیه ما به کار گرفتند امروز در اوج اقتدار قرار داریم که این نشانه پیروزی ماست.

سیاری عنوان کرد: ما توانستیم انقلاب را در جنگ های مختلف چهل ساله حفظ کنیم که این یکی از اهداف عالی ما در انقلاب بود و امروز توانستیم با موفقیت به آن دست پیدا کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: مقام معظم رهبری در شرایطی بیانیه گام دوم انقلاب را ابلاغ کردند که دشمن وعده تابستان داغ را داده بود و می‌خواست ما چهل‌سالگی انقلاب را نتوانیم جشن بگیریم ابلاغ بیانیه در این شرایط نشانه‌ای جز اقتدار ندارد.

سیاری با اشاره به اینکه امروز مسیرهای رسیدن به تمدن اسلامی در دستور همه ارکان نظام قرارگرفته است گفت: ما باید روزبه‌روز خود را به این هدف عالی نزدیک‌تر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این چهل سال انقلاب اسلامی باوجود جنگ‌های متعدد تمامیت ارضی کشور را حفظ کرده است اظهار کرد: این دستاورد مهمی است چراکه ایران در طی ۲۰۰ سال گذشته بیش از نیمی از مساحت خود را ازدست‌داده بود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تأکید بر اینکه حفظ انقلاب و تمامیت ارضی کشور یک افتخار بزرگ است بیان کرد: دفاع مقدس تنها جنگی است که ذره‌ای از کشور را از دست نداده‌ایم و این بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه استقلال کشور باوجود همه توطئه‌ها حفظ ‌شده است و اثرگذاری خارجی‌ها در تصمیمات مسئولین کشور در حد صفر است ادامه داد: باوجود همه توطئه‌ها نگذاشته‌ایم مسیر اصلی کشور و انقلاب اسلامی منحرف شود و امروز به برکت همه مدیریت انقلابی و هوشمندی‌های مقام معظم رهبری جایگاه ما در منطقه و جهان بسیار تأثیرگذار است و یک قدرت مهم در جهان محسوب می‌شویم.

سیاری عنوان کرد: امروز با وجود همه توطئه ها و تحریم ها سامانه های موشکی و دفاعی و پدافند هوایی قدرتمندی در کشور ساخته می شود که می توانند مجهزترین و پیشرفته ترین پهپاد جاسوسی دشمن را در کوتاه ترین زمان منهدم سازند.

وی افزود: امروز به برکت مجاهدت های جوانان در نیروهای مسلح، در تجهیزات دفاعی کاملا خودکفا شده ایم و اقتدار کشور باعث شده دشمن جرات تجاوز را، به خود ندهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان اینکه امروز دشمن می داند با کوچکترین تهدیدی علیه ایران، نیروهای مسلح، کوبنده ترین و شکننده ترین پاسخ ها را به آنهاخواهند داد اظهار کرد: اگر ما راه شهدای انقلاب اسلامی را ادامه نمی دادیم به این درجه از اقتدار نمی رسیدیم چراکه اینها همه مرهون خون شهداست، اگر ملت ایران و جوانان در صحنه نبودند و اگر اختلافات بین مسئولین زیاد بود اینها را به دست نمی آوردیم.

وی تصریح کرد: امروز کشور بازهم مورد هجمه دشمنان قسم خورده است و دشمن در پی تغییر سبک زندگی و تغییر در ارزش هاست و لذا برای رسیدن به اینکار فشار حداکثری بر اقتصاد و معیشت ملت را در دستور کار قرار داده است.

سیاری ادامه داد: دشمن می داند با این توطئه ها به جایی نخواهد رسید چراکه ملت ایران ملتی عاشورایی است و با بصیرت، ایثار و ازخودگذشتگی ای که دارد تمام توطئه ها را خنثی خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه جوانان امروز از جوانان دیروز پای کار تر هستند و اگر اتفاقی بیفتد قطعا حضور پررنگی خواهند داشت اضافه کرد: با تجهیز شدن به علم و دانش، استفاده از ظرفیت های داخلی و حرکت پشت سر رهبری می توانیم این انقلاب را تا رسیدن به ظهور حضرت مهدی(عج) به پیش ببریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: کنگره های شهدا نشان می دهد که دشمن نمی تواند به اهداف خود دست پیدا کند چراکه این مراسمات نشان می دهد ما همچنان در مسیر شهدا هستیم و بر سر عهدی که با شهدا بسته ایم ثابت قدم مانده ایم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1522636
ارسال نظر
نظرات