شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522642
معاون اول قوه قضائیه در زاهدان:

قاطعانه و جدی اما با تدبیر و تفکر با فساد مبارزه کنید/ در قضاوت به هیچ وجه قومیت، نژاد و لهجه لحاظ نخواهد شد

قاطعانه و جدی اما با تدبیر و تفکر با فساد مبارزه کنید/ در قضاوت به هیچ وجه قومیت، نژاد و لهجه لحاظ نخواهد شد
معاون اول قوه قضائیه گفت: به طور جدی و قاطع اما با تدبیر و تفکر باید فساد مبارزه کرد چرا که اگر فساد گسترش یابد تمام تلاش ها انجام شده را نابود می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، معاون اول قوه قضائیه در مراسم تکریم و معارفه روسای کل دادگستری سیستان و بلوچستان که ظهر امروز در زاهدان برگزار شد افزود: به رئیس کل جدید دادگستری توصیه میکنم با مردم مدارا کرده و بین مخلان عامدانه امنیت روانی جامعه و مردمی که از روی غفلت و اجبار کاری انجام می دهند تفکیک قائل شود.
وی با بیان اینکه رسیدگی فوری و دقیق به پرونده های قضایی مطالبه جدی مردم و قوه قضائیه است ادامه داد: مسئولان با شناسایی و استفاده از تمام ظرفیت های ویژه استان برای کاهش میزان پرونده های ورودی به دستگاه قضا تلاش کنند.

به گفته محسنی اژه ای؛ با جنگ اقتصادی امروز باید متناظر با خودش مقابله و نسبت به تولید و رونق داخلی و ایجاد اشتغال و خودکفایی هم ضرورت دارد با تمام قوا به پیش برویم.

این مقام قضایی خطاب به رئیس کل جدید دادگستری سیستان وبلوچستان تاکید کرد: هر میزان قوه قضائیه می تواند باید به رونق و حمایت از تولید کمک کند و به طور جدی و قاطع اما با تدبیر و تفکر با فساد مبارزه کنید چرا که این فساد اگر گسترش پیدا کند تمام تلاش و خدمات انجام شده را نابود می کند.

وی گفت: هر میزان که می توانید از دستگاه تحت مدیریت و پرسنل قضایی خود حفاظت و صیانت کنید و جلوی نفوذ شیطان در میان پرسنل دستگاه قضا و قضات را بگیرید.
 
تنوع قومیتی شاخصه بارز در سیستان وبلوچستان
رئیس کل سابق دادگستری سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه علما و ریش سفیدان در سیستان و بلوچستان نقش موثری در حل اختلافات دارند، گفت: خرسندم که بیش از 21 سال در سیستان و بلوچستان خدمت کردم و محبت و بزرگواری های زیادی از مردم شیعه و سنی استان مشاهده کردم.


حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: مدیران باید قدردان مردم سیستان و بلوچستان باشند چرا که این مردم لایق خدمات بهتر و بیشتری هستند.


وی ادامه داد: قضات شریف، کم ادعا و بی ریای استان نقش پررنگی در تحقق اهداف دستگاه قضا داشتند که امیدوارم ادامه دار باشد. همچنین تعامل با مردم و خدمت رسانی به آنها اولویت دستگاه قضا است که با حفظ احترام و رعایت حقوق شهروندی انجام شود.


حجت الاسلام حمیدی خاطرنشان کرد: در این استان تنوع قومیت و مذهب داریم اما در دوران خدمت کوچکترین نگاه قومیتی و مذهبی به افراد نداشتم.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت علما، روحانیون و ریش سفیدان در سیستان و بلوچستان بسیار اثرگذار است که باید به طور ویژه در حل و فصل اختلافات از آن استفاده کرد.


در قضاوت به هیچ وجه مساله قومیت، نژاد و لهجه لحاظ نخواهد شد
رئیس کل جدید دادگستری سیستان و بلوچستان نیز گفت: شخص آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه پیش از سفر به استان اعلام کردند که قلبنا دوست دارند در سیستان وبلوچستان خدمت کنند و برای من نیز افتخار است که بخشی از دوران خدمتی خود را در اختیار مردم شیعه و سنی سیستان وبلوچستان باشم.

حجت الاسلام مصطفوی نیا افزود: امروز دشمن به دنبال مایوس کردن مردم از نظام و خدمات جمهوری اسلامی ایران است که همه باید تلاش کنیم تا مانند گذشته به نقشه های شوم خودش دست پیدا نکند.
 
وی تاکید کرد:در قضاوت به هیچ وجه مساله قومیت، نژاد و لهجه لحاظ نخواهد شد و تنها قانون ملاک عمل است اما مدارا با شهروندان همواره مدنظر خواهد بود و برخلاف اینکه برخی ها می گویند مقابله با فساد هزینه دارد معتقدم مدارا کردن با فساد و مفسدان برای نظام هزینه دارد و باید به شدت با آن مقابله کرد اما تدبیر و تفکر لازمه کار قضایی است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خدمات حجت الاسلام ابراهیم حمیدی قدردانی و حجت الاسلام مصطفوی نیا به عنوان رئیس کل جدید دادگستری سیستان وبلوچستان معرفی شد.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1522642
ارسال نظر
نظرات